Dzieje sięGłogów

Miasto inwestuje w szkoły2 min na czytanie

Miasto inwestuje w szkoły. Będą duże inwestycje

Nowy ogólnodostępny plac zabaw powstanie w tym roku obok SP 11 przy ul. Gwiaździstej. Będzie wyposażony w urządzenia dostosowane do potrzeb dzieci w różnym wieku. To projekt z budżetu obywatelskiego o wartości 189 tys. zł, z ogrodzeniem i nasadzeniem zieleni. Z kolei przy SP 2 za 190 tys. zł zostanie wybudowana trzytorowa bieżnia lekkoatletyczna na dystans 60 m. i skocznia w dal.

Powstanie na terenie ogólnodostępnym. Dla najmłodszych dzieci przewidziane są jeszcze dwie kolejne inwestycje z budżetu obywatelskiego. Na terenie przedszkola nr 20 przy ul. Herkulesa przybędzie ogólnodostępna strefa sportowo – rekreacyjna z funkcją edukacyjną. Zadanie o wartości 175 tys. zł obejmie zagospodarowanie terenu, m.in. boiska stacjonarnego, do różnych form aktywności ruchowej oraz zakup wyposażenia placu zabaw, jak zjeżdżalnia i ścianka wspinaczkowa. Z kolei na terenie przedszkola nr 6 przy ul. Morcinka powstanie kreatywny plac zabaw, również dzięki głosom głogowian. Wartość tego projektu to 184 tys. zł. Istniejącym tam plac zabaw przejdzie rekultywację i będzie wyposażony w nowe zabawki.

Radoxim 5

Na ten rok w budżecie miasta zaplanowane są jeszcze trzy inwestycje w szkołach. Najdroższa to przebudowa segmentu żywieniowego w SP Nr 12 przy ul. Gomółki – 1,8 mln zł. Na przebudowę kuchni szkolnej z zapleczem czeka też SP nr 14 przy ul. Henryka III Głogowskiego. W tym roku miasto wybierze wykonawcę dokumentacji projektowo-kosztorysowej. Na ten cel zabezpieczono 80 tys. zł, a 170 tys. na projekt i budowę kotłowni gazowej z przyłączami w SP Nr 2. Większość szkół jest podłączona do sieci WPEC, w SP 2 jest inaczej. – Mamy własną kotłownię, ona już jest wyeksploatowana, stąd konieczność wymiany pieca – mówi dyrektor Mariola Kokot. To tańsze rozwiązanie niż podłączenie do miejskiego ogrzewania. Inny plus jest taki, że szkołę omijają utrudnienia awarii sieci.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się