Dzieje sięGłogów

Miasto przeprasza za fontannę. Druga dostawa granitu znowu utknęła na granicy

Miasto przeprasza za fontannę. Druga dostawa granitu znowu utknęła na granicy

Fontanna Parku Słowiańskim miała być gotowa w te wakacje, ale inwestycji nie udało się ukończyć. Był problem z dostawą granitu, potrzebnym do jej wykończenia, który utknął w korku na granicy z Ukrainy z Polską. Pierwsza jego tura do Głogowa dotarła i została już ułożona. Drugiej… nadal nie ma. Otrzymujemy od was mnóstwo zapytań w tej sprawie. – Co dalej z fontanną? – zwracacie uwagę.

– Cały czas czekamy na dostawę granitu by dokończyć inwestycję. Wykonawca podtrzymuje chęć jej dokończenia. Za opóźnienia bardzo przepraszamy i zapewniam, że nam też bardzo zależy na tym by oddać mieszkańcom fontannę – mówi Marta Dytwińska-Gawrońska rzecznik prezydenta Głogowa.

Według wyliczeń w miejskim urzędzie do wykończenia fontanny zostało jeszcze 7 proc. prac. Firma będzie miała za opóźnienie naliczone kary umowne zgodnie z umową. Ich wysokość zależeć będzie od czasu ukończenia inwestycji. Podczas dzisiejszej (30.09.) sesji prezydent Rafael Rokaszewicz nie ukrywał, że jeżeli prac nie uda się zakończyć w następnych tygodniach, to możliwe, że zimą miasto będzie szukało nowego wykonawcy, który dokończy budowę fontannym – choć nie będzie to łatwe. Fontanna miała być gotowa do 26 czerwca, ale umowa nadal obowiązuje. Jeżeli miasto rozwiązałoby teraz umowę z firmą z jej winy, to mogłoby się domagać kary umownej w kwocie 580 tys. zł.
MK

Podziel się informacją ...
  • 87
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się