Dzieje sięGłogów

Miasto przeprasza za fontannę. Druga dostawa granitu znowu utknęła na granicy1 min na czytanie

Miasto przeprasza za fontannę. Druga dostawa granitu znowu utknęła na granicy

Fontanna Parku Słowiańskim miała być gotowa w te wakacje, ale inwestycji nie udało się ukończyć. Był problem z dostawą granitu, potrzebnym do jej wykończenia, który utknął w korku na granicy z Ukrainy z Polską. Pierwsza jego tura do Głogowa dotarła i została już ułożona. Drugiej… nadal nie ma. Otrzymujemy od was mnóstwo zapytań w tej sprawie. – Co dalej z fontanną? – zwracacie uwagę.

– Cały czas czekamy na dostawę granitu by dokończyć inwestycję. Wykonawca podtrzymuje chęć jej dokończenia. Za opóźnienia bardzo przepraszamy i zapewniam, że nam też bardzo zależy na tym by oddać mieszkańcom fontannę – mówi Marta Dytwińska-Gawrońska rzecznik prezydenta Głogowa.

Według wyliczeń w miejskim urzędzie do wykończenia fontanny zostało jeszcze 7 proc. prac. Firma będzie miała za opóźnienie naliczone kary umowne zgodnie z umową. Ich wysokość zależeć będzie od czasu ukończenia inwestycji. Podczas dzisiejszej (30.09.) sesji prezydent Rafael Rokaszewicz nie ukrywał, że jeżeli prac nie uda się zakończyć w następnych tygodniach, to możliwe, że zimą miasto będzie szukało nowego wykonawcy, który dokończy budowę fontannym – choć nie będzie to łatwe. Fontanna miała być gotowa do 26 czerwca, ale umowa nadal obowiązuje. Jeżeli miasto rozwiązałoby teraz umowę z firmą z jej winy, to mogłoby się domagać kary umownej w kwocie 580 tys. zł.
MK

Podziel się informacją ...
  • 87
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się