Dzieje sięFotoGłogów

Miasto wykupi udziały szpitala do 2024 roku. Trzeba wyłożyć na to wiele milionów2 min na czytanie

Miasto wykupi udziały szpitala do 2024 roku. Trzeba wyłożyć na to wiele milionów

W Głogowskim Szpitalu Powiatowym podpisano list intencyjny w sprawie współpracy i chęci przejęcia przez miasto połowy udziałów lecznicy. Miałoby to nastąpić do 2024 roku i kosztować 20 mln zł. – Chcemy, aby w ciągu kilku lat wszystkie oddziały szpitala były zrobione w takim standardzie jak ten ginekologiczno-położniczy z nowoczesnym sprzętem, a poziom świadczonych usług był jak najwyższy – zapewniał prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz.

Prezydent przypomniał, że miasto wspiera szpital, choć przecież nie jest jego udziałowcem. W ostatnich latach przekazało na inwestycje około 12 mln zł. – To misja rozwoju szpitala. Porozumienia zawsze budują – dodał.

Milionowe wsparcie od miasta jest cenne, wręcz niezbędne do rozwoju głogowskiego szpitala, ale to kropla w morzu potrzeb. Starosta Jarosław Dudkowiak sugerował, że także Narodowy Fundusz Zdrowia musi dbać o interes pacjentów. – Tych środków jest wciąż za mało. Myślę, że stan służby zdrowia jest pod dużym znakiem zapytania. Podkreśla się to w całej Polsce – wyjaśniał.

List intencyjny to jedno, ale jednocześnie rozpoczynają się prace nad wspólnym porozumieniem. Do tej pory przeprowadzono nową wycenę szpitala – wart jest około 40 mln zł. Jak podkreśla prezydent, miasto zabezpieczyło na wykup udziału niezbędne 20 mln zł do 2024 roku. Kwota zostanie przelana na konto szpitala transzami – pierwsza w 2021 roku. Każda z nich w różnych wysokościach od 3 do 8 mln zł.

Jak poinformowały władze szpitala, potrzeby wciąż są duże. Trzeba modernizować oddziały: wewnętrzny, chirurgiczny, pediatryczny, neurologiczny i ortopedyczny. Wiadomo, że pieniądze z miasta nie pokryją wszystkich z tym związanych kosztów, więc szpital będzie musiał do inwestycji dołożyć z własnego budżetu oraz planuje się zaciągnięcie kredytu w Banku Gospodarstwa Krajowego.
RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się