Dzieje sięGłogów

Michał Górawski asystentem społecznym posła Piotra Borysa1 min na czytanie

Michał Górawski asystentem społecznym posła Piotra Borysa

Jest pomysłodawcą budżetu obywatelskiego w Głogowie czy psiego wybiegu przy Wałach Chrobrego. Organizatorem wielu akcji w tym marszobiegu „Ku Wolności”. Udziela się charytatywnie. Ale także politycznie, bo jest członkiem Platformy Obywatelskiej. W strukturach powiatowych tej partii jest skarbnikiem. I wiceprzewodniczącym jednego z trzech kół – tego „Aktywni Demokraci”, któremu przewodzi Łukasz Horbatowski. Od jakiegoś czasu pokazuje się publicznie również w towarzystwie posła Piotra Borysa towarzysząc mu chociażby w konferencjach prasowych. Został jego asystentem społecznym. – Jak sama nazwa wskazuje – za swoją społeczną pracę nie pobieram wynagrodzenia – ucina spekulacje.

Michał Górawski ma dopiero 28 lat a na koncie dwa starty w wyborach samorządowych do rady miasta Głogowa. Ten pierwszy w 2014 roku, gdy miał 22 lata. Wówczas zdobył 116 głosów. Zdecydowanie lepiej poszło mu cztery lata później. – Byłem dwójką na liście i zdobyłem też drugi wynik. To były 236 głosy poparcia za które bardzo dziękuję – mówi nam, choć przecież i wtedy nie udało mu się osiągnąć celu. Nie rezygnuje, bo zastanawia się nad startem w kolejnych wyborach – w 2023 roku. – Czas pokaże. Najważniejsze jednak jest to, aby działać dla ludzi. Nie ważne są funkcje polityczne czy zajmowane stanowiska. I mówię to śmiertelnie poważnie. Jestem osobą młodą i zależy mi na tym, by pomagać innym – dodaje.

Współpraca z posłem Borysem układa mu się dobrze. – Poseł zaproponował mi funkcję asystenta społecznego. Zgodziłem się. Jest bardzo aktywnym posłem – jednym z najbardziej aktywnych w Sejmie. Przede wszystkim merytorycznym – zapewnia nas głogowianin zdradzając, że przed nimi jeszcze wiele wspólnych projektów.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się