Dzieje sięGłogów

Michał Kumor: Władze miasta zamiast zabierać wuefy najmłodszym, powinny im te lekcje dokładać2 min na czytanie

Pobiegło ponad tysiąc osób. Zabrakło koszulek! Witaliśmy nowy rok na sportowo 4

W środę (1.01.) odbyła się 17.edycja Noworocznego Marszobiegu. Od wielu lat udział w tej sportowej imprezie bierze Michał Kumor – były radny miejski, zapalony sportowiec i nauczyciel wychowania fizycznego. W tym roku wygrał zmagania na głogowskim rynku.

– Jestem szczęśliwy, ale jednocześnie smuci mnie to, że ścigam się jako wiekowa osoba. Brakuje młodzieży. Musimy wrócić do sportu dzieci i młodzieży. Uświadamiać rodziców. Władze miasta zamiast zabierać wuefy najmłodszym, powinny im te lekcje dokładać. To jest klucz całej tej imprezy – akcentował i jednocześnie krytykował za to, że w budżecie na nadchodzący rok zabrakło pieniędzy na program, który ostatnio przeforsował.

Prezydent Rafael Rokaszewicz mówi, że to „totalna bzdura”. I przypomina, że podstawa programowa w szkołach ustalana jest przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. – Pani Zalewska reformując oświatę poszukiwała specjalistów z różnych dziedzin. Pan Kumor mógł wtedy zaproponować jej swoją pomoc i przedstawić swoje pomysły na zmiany – komentuje.

Dodatkowy program, zaproponowany przez Kumora, kosztował około 100 tys. zł. Jednak w jego ramach dodatkowych lekcji wuefu nie było. Na jednej z trzech programowych lekcji pojawiał się po prostu nauczyciel wychowania fizycznego, który wspomagał tego od edukacji początkowej.

– Pomysł Pana Kumora polegał na tym, że w ramach zajęć wychowania fizycznego w klasach początkowych, dochodził dodatkowy nauczyciel wychowania fizycznego i „uczył” jak mają wyglądać lekcje. W całej Polsce obowiązują te same podstawy programowe. Nauczyciele w klasach edukacji wczesnoszkolnej są przygotowani do tego, aby prowadzić zajęcia z wychowania fizycznego w klasach 1-3 i nie ma potrzeby, aby wyręczali (wspierali) ich nauczyciele wychowania fizycznego (tak jak chce tego Pan Kumor), a my żebyśmy ponosili dodatkowe koszty z tym związane. Osobiście jestem jak najbardziej za rozwijaniem aktywności fizycznej młodych ludzi – dodaje prezydent.
RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się