Dzieje sięGłogów

Michał Wnuk: Mamy repertuar na maj. Czekamy na decyzję rządu, choć przypuszczamy jaka ona będzie1 min na czytanie

Dzieci nagrodzone brawami za występ na deskach głogowskiego teatru. Trzy dni prób i spektakl 25

– Mamy przygotowany repertuar na maj – mówi nam Michał Wnuk, kierownik Teatru im. Andreasa Gryphiusa w Głogowie. Ale jak na razie program nie zostanie ogłoszony. – Czekamy na decyzje rządu – dodaje. Jeżeli okaże się, obostrzenia dotyczące epidemii koronawirusa zostaną przedłużone na kolejne tygodnie, to umowy będzie trzeba zmieniać – występy przekładać lub odwoływać.

Tak samo było z repertuarem na marzec i kwiecień. Do skutku nie doszedł m.in. monogram Krystyny Jandy, na który bilety wyprzedały się w kilka minut. – Pracujemy nad tym, aby Krystyna Janda ostatecznie w Głogowie się pojawiła w późniejszym terminie – deklaruje Wnuk.

Radoxim 5

Nie ukrywa, że to trudna sytuacja, bo do tej pory, czyli od listopada, teatr był pełny. – Liczymy na to, że gdy już wszystko wróci do normalności, to wtedy nasi widzowie znów będą z nami – wierzymy w to, bo mamy wspaniałą głogowską publiczność – twierdzi.

Teatr jest zamknięty, ale mimo to udało się przygotować m.in. wystawę scenograficzną Piotra Tetlaka z wielkiego otwarcia. Teraz tylko pozostaje czekać na jej wernisaż.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się