Dzieje sięGłogów

Mie(dź) rodzinę – szukają rodzin zastępczych dla 40 dzieci. Także w powiecie głogowskim1 min na czytanie

Mie(dź) rodzinę - szukają rodzin zastępczych dla 40 dzieci. Także w powiecie głogowskim

„Mie(dź) rodzinę” to kampania społeczna, której celem jest zmiana wizerunku rodzicielstwa zastępczego na terenie LGOM, a przede wszystkim zwiększenie liczby zgłoszeń kandydatów na rodziców zastępczych.

W powiatach: głogowskim, legnickim, mieście Legnicy, lubińskim i polkowickim, według dostępnych danych, w pieczy instytucjonalnej przebywa około 300 dzieci. Około 40 z nich to dzieci poniżej 7 roku, życia, to dla nich w pierwszej kolejności trzeba znaleźć rodziców zastępczych.

Bohaterami kampanii są prawdziwe rodziny zastępcze z Zagłębia Miedziowego. I tak jak każdy biologiczny rodzic, rodzic zastępczy zapamiętuje z dzieciństwa dziecka wiele zdarzeń, które się wydarzyły po raz pierwszy – pierwsze spojrzenie, pierwsze kroki, pierwszy uśmiech, pierwsze wakacje, pierwsze sukcesy, czy wreszcie pierwsze wspólne urodziny, które w przypadku trafienia do rodziny zastępczej rzadko przypadają w pierwszym roku życia dziecka. I właśnie ten motyw stał się główną inspiracją do powstania wzruszającego spotu kampanii, pt. „Pierwsze u rodziny”. Projekt finansuje Fundacja KGHM Polska Miedź.

Dowiedź się więcej: TUTAJ.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się