Dzieje sięGłogówKGHM

Miedziowe Centrum Zdrowia uruchamia dodatkowe punkty pobrań wymazów w kierunku koronawirusa1 min na czytanie

Miedziowe Centrum Zdrowia uruchamia dodatkowe punkty pobrań wymazów w kierunku koronawirusa

Szczepienia przeciw grypie dla pracowników KGHM Polska Miedź S.A. oraz dodatkowe punkty z badaniami dotyczącymi koronawirusa – KGHM wzmacnia działania związane z ochroną pracowników i mieszkańców Zagłębia Miedziowego przed zagrożeniem zakażeniem SARS-CoV-2.
Tzw. punkty wymazowe uruchomione zostały przy budynkach Miedziowego Centrum Zdrowia w Lubinie, Głogowie i Legnicy. Będą dostępne dla osób ze zleconą diagnostyką w kierunku zakażenia koronawirusem od poniedziałku do piątku. MCZ jest w stanie wykonać nawet 400 badań dziennie. Spółka będzie kierowała pracowników na badania wg określonej procedury i w uzasadnionych przypadkach.

– Do punktów wymazowych oprócz pracowników KGHM, mogą zgłaszać się mieszkańcy Zagłębia Miedziowego, którzy posiadają skierowanie od lekarza POZ lub Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Aktualnie badamy naszych pacjentów i personel medyczny, ale jesteśmy gotowi do większej aktywności. Wspierają nas w tym pracownicy Zespołu Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu, którzy pobierają wymazy w wyznaczonych punktach MCZ – mówi Marek Ścieszka, Wiceprezes Zarządu Miedziowego Centrum Zdrowia w Lubinie.

Pacjenci MCZ skierowani na badania wymazowe powinni pamiętać o załażeniu maseczki i stawieniu się o określonej godzinie. Konieczne jest również okazanie dowodu tożsamości.

Badanie wymazowe to test genetyczny mający na celu wykrycie zakażenia wirusem COVID-19. Polega na pobraniu wymazu z gardła lub nosogardzieli. Wynik testu uzyskiwany jest w ciągu 24 godzin.

Punkty wymazowe znajdują się za budynkiem Przychodni Miedziowego Centrum Medycyny Pracy oraz Lecznictwa Specjalistycznego MCZ przy ul. M. Skłodowskiej-Curie 60 w Lubinie, na parkingu przy Przychodni MCZ przy ul. Okrzei 14A w Legnicy oraz na parkingu przy przychodni MCZ przy ul. Sportowej 1B w Głogowie.
RED

Podziel się informacją ...
  • 59
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się