Dzieje sięGłogów

Miejskie toalety na Bulwarze Nadodrzańskim będą bezpłatne1 min na czytanie

Miejskie toalety na Bulwarze Nadodrzańskim będą bezpłatne

Nowe toalety miejskie gotowe – stanęły na Bulwarze Nadodrzańskim. Są dwie – jedna od strony mostu Tolerancji, druga od ul. Piotra Skargi. Ładne i nowoczesne. Każda z nich jednostanowiskowa. Wystarczy wrzucić monetę o określonym nominale i drzwi się otworzą. – A później, już po wyjściu, moneta zostanie zwrócona – mówi Marta Dytwińska-Gawrońska, rzeczniczka prezydenta miasta. Toalety będą więc bezpłatne.

Każda toaleta jest wyposażona w przewijak dla dzieci. Są też przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Co ciekawe określono też czas na skorzystanie z nich – kwadrans. – Następnie drzwi same się otwierają. Przede wszystkim dlatego, aby nie nocowali tam bezdomni – podkreśla.

Radoxim 5

Kiedy będą czynne? Po pierwsze najpierw trzeba poczekać na zakończenie budowy bulwaru, bo toalety są jego elementem. Potrzebne są więc odbiory. Po drugie wszystko zależy od rządowych obostrzeń. Taka miejska toaleta na razie musi być dezynfekowana po każdej osobie, która z niej skorzysta. A to raczej jest nie możliwe do przebrnięcia, bo wtedy należałoby zatrudnić tam sprzątaczkę i to na całą dobę.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się