Dzieje sięFotoGłogów

“Mieszkam koło szpitala – wspomnienia głogowian”. Promocja książki i pełna sala ludzi3 min na czytanie

"Mieszkam koło szpitala - wspomnienia głogowian".  Promocja książki i pełna sala ludzi

W Miejskim Ośrodku Kultury w Głogowie trwa spotkanie podczas, którego głogowianie opowiadają historie ze swoimi wspomnieniami, jakie zachowali mieszkając na Osiedlu Kościuszki.

– Jestem współautorem niektórych wspomnień z ulicy Połanieckiej. Na tej ulicy mieszkałem i się wychowałem w latach 1951-1975. W 1971 roku ożeniłem się i wyprowadziłem na jakiś czas do Serbów. Następnie wróciłem do Głogowa, otrzymałem mieszkanie na Alei Wolności, kolejno na Sienkiewicza.., na Połaniecką już nie wróciłem mieszkać, ale przychodzę tam odwiedzać siostrę. Ta ulica to moje dzieciństwo. Miałem 5 lat, kiedy tu przyjechałem. Wspomnienia pozostały – opowiada Michał Cimek.

Radoxim 3

W sali MOK-u zasiadły również osoby, które przyszły kupić książkę „Mieszkam koło szpitala – wspomnienia głogowian” – Przyszłam tutaj, gdyż moja ciocia przyjechała z Zielonej Góry i będzie opowiadać historię związaną z jedną z ulic. Przyszłam też po to, aby dać wsparcie i jestem też ciekawa co powie – dodaje uczestniczka spotkania.

Warto napisać, że książka jest pierwszą taką, która obejmuje zasięgiem większy obszar miasta. W tym wypadku jest to osiedle Kościuszki. – Książka zawiera wiele wspomnień mieszkańców tegoż osiedla. Od jutra będziemy rozprowadzać książkę po naszych głogowskich, niewielu, ale jednak księgarniach. Będzie dostępna również w bibliotece PWSZ oraz w Muzeum – mówi Antoni Bok z Towarzystwa Ziemi Głogowskiej. Warto nadmienić, że koszt książki w dniu premiery wynosi 15 złotych, a od jutra cena już wzrośnie i będzie wynosiła ok 20 złotych.
RED

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się