Dzieje sięGłogów

Mieszkańcy interweniują, że w tym budynku szyby wylatują z okien1 min na czytanie

Mieszkańcy interweniują, że w tym budynku szyby wylatują z okien

– Szyby wylatują z okien – mieszkańcy sąsiednich bloków TBS-u interweniują w sprawie starego budynku po koszarach znajdującego się przy ul. Wojska Polskiego. Opowiadają, że silny wiatr powoduje, że szyby lądują pod budynkiem, ale i na drodze prowadzącej na ich osiedle. – To niebezpieczne, uważajcie – uprzedzają. Ubiegłej nocy strażacy wyjeżdżali do akcji kilka razy. Do połamanych drzew, porwanego garażu. IMGW ostrzega, że w najbliższych godzinach będzie wiało w porywach do 115 km/h.

Obok kolejny koszarowiec – on należy do miasta. W ub. tygodniu wpłynęły trzy oferty na jego przebudowę. Do przetargu stanęły trzy lokalne firmy: dwie z Głogowa i jedna z Radwanic. Najniższa kwota to: 14 mln 984 tys. zł a najwyższa to 17 mln 260 tys. zł. Miasto otrzymało dofinansowanie na przebudowę budynku koszarowego na budynek mieszkalny wielorodzinny z Funduszu Dopłat z Banku Gospodarstwa Krajowego w wysokości 80 proc. kosztów remontu tego budynku. Pozostałe 20 proc. to koszty własne GMG.

– Cieszę się, że te ceny są poniżej ceny kosztorysowej. Zakładaliśmy, że oferty będą w graniach 20 milionów i takie środki starliśmy się zabezpieczyć, jako udział własny, ale przypomnę, że 80 proc. faktycznych kosztów wykonania inwestycji to dotacja z Banku Gospodarstwa Krajowego. Teraz czekamy aż komisja przetargowa wyłoni wykonawcę, z którym będzie można podpisać umowę. Zadanie polegające na budowie 64 mieszkań komunalnych zostanie wykonane w maksymalnym okresie do 26 miesięcy – mówi prezydent Rafael Rokaszewicz.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się