Dzieje sięGłogów

Mieszkańcy Kopernika wstydzą się. I wskazują stare pawilony między wieżowcem na Oriona a sklepem Społem1 min na czytanie

Mieszkańcy Kopernika wstydzą się. I wskazują stare pawilony między wieżowcem na Oriona a sklepem Społem

Faktycznie, gdy budowano osiedle Kopernik, oprócz bloków powstały różne dziwne budowle, które miały służyć mieszkańcom. Wśród nich także trzy pawilony dziwnej architektury– betonowe budynki z nieregularnymi drewnianymi dachami. Na tamte czasy to się ludziom wydawało nawet ładne. Działały tam różne sklepiki, była cukiernia, sprzedawano frytki i zapiekanki. Ale po latach wygląda to potwornie i nadal stoi.

Te trzy budynki powstały w latach 80. jednak na terenach prywatnych, wybudowali je ówcześni przedsiębiorcy. Dziś w jednym działa zakład kosmetyczny, drugi wygląda gorzej, ale jednak jest przynajmniej pomalowany – jak się dowiedzieliśmy, chociaż nie ma tu żadnego szyldu, działa w nim salon gier. Wystarczy zadzwonić dzwonkiem, to otwierają. Trzeci, środkowy, jest w ruinie i to on najbardziej psuje to miejsce. Szyby powybijane, wokół walają się śmieci. W środku zostały jeszcze towary po dawnym warzywniaku, a na zewnątrz regał, który cały zardzewiał i jest powykrzywiany.

– Jeśli to jest w prywatnych rękach, to nie możemy nic zrobić – mówi Daria Jęczmionka z urzędu miasta, przypominając, że jest podobnie jak z zaniedbanymi witrynami na Starym Mieście. Udało nam się skontaktować z właścicielem tego zaniedbanego pawilonu, który szpeci okolicę. – Pierwsze słyszę, że to źle wygląda i komuś przeszkadza – mówi zdziwiony.

Zastanawia się jednak chwilę i w końcu mówi, że kupił ten budynek stosunkowo niedawno, ale latem interes zamknął. Nie mieszka w Głogowie, nie jest na miejscu i nie może przypilnować. – Albo to wyremontuję, albo sprzedam – deklaruje, że plany wcieli w życie, lecz dopiero wiosną, a poza tym remont by się wiązał z dużymi kosztami.
RED

Podziel się informacją ...
  • 142
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się