Dzieje sięGłogów

Mieszkańcy mówią, że to bagienka. Stan oczek wodnych w parku nie podoba się głogowianom2 min na czytanie

Mieszkańcy mówią, że to bagienka. Stan oczek wodnych w parku nie podoba się głogowianom 2

Park Nad Strumykiem jest jednym z ulubionych miejsc w Głogowie dla dzieci, właścicieli psów i miłośników przyrody. Jest tam plac zabaw, staw, a nad nim mostek, strumyki, siłownia na świeżym powietrzu i tężnia solankowa. Niestety jeden element psuje piękny krajobraz miejskiego park.

Mieszkańcom miasta nie podobają się „bagienka”, czyli oczka wodne. – Dwa brudne, zaniedbane i niezagospodarowane oczka wodne, dla których lepszą nazwą byłoby po prostu bagno. A chodzę tutaj na spacery codziennie – mówi niezadowolony głogowianin.

W międzyczasie widać było, że na terenie parku chodnik sprzątają pracownicy miejscy – Nie jesteśmy odpowiedzialne za oczka, my tylko dbamy o zieleń – mówi kierująca pracami porządkowymi. Faktycznie przy drodze widać uprzątnięte liście, a droga na pobliski przystanek jest zadbana – Regularnie sprzątamy chodnik i tereny zielone, czyli trawę. Niestety nie jestem w stanie przekierować do osób odpowiedzialnych za zbiorniki wodne na terenie parku. Z tym pytaniem należy się zwrócić do ratusza – dodaje.

– Urząd jest w trakcie wyłaniania firmy, która zajmie się konserwacją strumyka wraz z obsługą oczek betonowych – informuje Marta Dytwińska-Gawrońska, rzecznik prasowy prezydenta. Wkrótce głogowianie doczekają się uprzątniętego parku. – Czekamy! – mówi głogowianka, która na spacery do parku chodzi ze swoją małą córką.

RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się