Dzieje sięGłogów

Mieszkańcy osiedla: Nie róbcie wysypiska śmieci pod blokami!1 min na czytanie

Mieszkańcy osiedla: Nie róbcie wysypiska śmieci pod blokami!

– Kto wyrzuca tutaj tyle gratów? – interweniują mieszkańcy jednego z wieżowców przy ul. Budowlanych, którzy mają już dość takiego widoku pod klatkami schodowymi. Mówią, że to szpeci i ściąga bezdomnych. – Którzy przychodzą, wybierają co im potrzebne, a resztę rozrzucają – relacjonują.

Jednak m.in. komody, szafki, tapczany i wiele innych zostawiają tam sami lokatorzy. – Czasami się kogoś przyłapie na gorącym uczynku, ale to nic nie daje. Jeśli trzeba zostawiają nocami – dodają.

Radoxim 5

Jak informuje Zbigniew Rybka, prezes GPK-Suez Głogów, odpadów wielkogabarytowych nie można zostawiać pod blokami. – O wystawkach zwykle informujemy znacznie szybciej. Tylko wtedy je wystawiajcie, bo jest pewność, że po nie przyjedziemy – przypomina, że na taki właśnie wywóz miasto podpisało umowę ze spółką.

Zbieranie tych odpadów odbywa się kilka razy w roku. Chyba, że administracja – Spółdzielni Mieszkaniowej “Nadodrze”, Towarzystwo Budownictwa Społecznego czy Zakład Gospodarki mieszkaniowej w Głogowie – zdecydują o częstszej usłudze. To jednak kosztuje. Płacą za to dodatkowo mieszkańcy. Warto więc się pofatygować i po prostu zostawić śmieci za darmo w PSZOK-u.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się