Dzieje sięFotoGłogów

Mieszkańcy po wypadku: Jest niebezpiecznie. Tutaj potrzebny jest lewoskręt!4 min na czytanie

Mieszkańcy po wypadku: Jest niebezpiecznie. Tutaj potrzebny jest lewoskręt! 13

– Tutaj trzeba zrobić lewoskręt! – mówią świadkowie dzisiejszego (8.07.) wypadku na krajowej dwunastce w pobliżu salonu samochodowego renault. Mieszkają tuż obok, więc widzą, co się dzieje. – Nie ma tygodnia, aby nie było wypadku – dodają.

Scenariusz znów był podobny. 62-letni kierowca BMW jechał od strony Sławy do Głogowa. Na wysokości salonu chciał skręcić w lewo. Zatrzymał się, bo z naprzeciwka jechały auta. Ale kierowca tira, jadącego za nim, nie zauważył go. Uderzył w BMW.

Radoxim 5

Auto się obróciło i uderzyło w kolejnego tira – jadącego z drugiej strony. Kierowca BMW został poważnie poszkodowany. Spod maski tego samochodu zaczął wydobywać się dym. O własnych siłach wydostał się z pojazdu.

Na miejscu byli strażacy, policja i pogotowie, które zabrało poszkodowanego do szpitala. Potem także kierowcę jednej z ciężarówek. Ludzie się przyglądali. – Nikt nie patrzy, pędzą i nie ściągają nogi z gazu. Tutaj jest bardzo niebezpiecznie – sugerują, aby zrobić w tym miejscu dodatkowy pas, lewoskręt, to może wtedy będzie bezpieczniej.

A kierowcy ponownie muszą się liczyć tam z utrudnieniami. Policja wyznaczyła objazdy, ale mimo to korek jest spory.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się