Dzieje sięGłogów

Mieszkańcy wyczuli woń gazu w piwnicy1 min na czytanie

Mieszkańcy wyczuli woń gazu w piwnicy

Wczoraj wieczorem (27.08.) mieszkańcy jednego z bloków przy ul. Leszka Białego zgłosili wyczuwalną woń gazu w piwnicy. Na miejsce wezwano niezbędne służby, w tym Pogotowie Awaryjne Spółdzielni. Zamknięto dopływ gazu do budynku i przewietrzono pomieszczenia.

– Dzisiaj wykonaliśmy próbę szczelności instalacji gazowej, która nie wykazała niczego niepokojącego. Obecni byli przy niej także przedstawiciele PGNiG. Dopływ gazu do budynku został przywrócony – mówi nam Mateusz Kowalski, rzecznik prasowy SM Nadodrze.

Radoxim 5

– Pomieszczenia piwniczne wciąż są jednak nadzorowane przez naszego pracownika.Trudno na tę chwilę ocenić, co było przyczyną pojawienia się na klatce specyficznego zapachu – dodaje.

Wykonane kontrole nie potwierdzają nieszczelności instalacji gazowej. Woń mogła pochodzić chociażby z instalacji kanalizacyjnej lub przedmiotów i substancji, które mieszkańcy być może przechowują w swoich piwnicach.

– Mimo wszystko należy pochwalić zachowanie mieszkańców, którzy powiadomili służby. Bardzo dobrze, że jesteśmy czujni i dbamy o swoje i innych bezpieczeństwo. Czasem lepiej wezwać pomoc w dobrej wierze, choć niepotrzebnie, niż raz spóźnić się z informacją i doprowadzić do nieszczęścia – zwraca uwagę.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się