Dzieje sięGłogów

Mieszkańcy wzięli sprawy w swoje ręce. Przestawili gazony z kwiatami i zaparkowali pod teatrem1 min na czytanie

Mieszkańcy wzięli sprawy w swoje ręce. Przestawili gazony z kwiatami i zaparkowali pod teatrem 1

Padła propozycja, aby na czas remontu ulicy Długiej przywrócić ruch przed miejskim teatrem. O to interweniują mieszkańcy tej części Starego Miasta, którzy tłumaczą, że w centrum nie ma po prostu gdzie parkować. A ponadto, że poruszanie się samochodami jest utrudnione, wręcz problematyczne. Byliśmy dziś (8.12.) tam, by sprawdzić, co się dzieje.

– Tutaj wszędzie trzeba jeździć objazdem – żali się Stanisław Maciołek (45 l.) i wskazuje, że aby objechać ich kamienice przed teatrem, trzeba jechać w prawo, lewo, potem znów w prawo… no faktycznie można dostać zawrotu głowy. – A wieczorami auto na aucie. Na chodnikach, trawnikach, bo gdzie parkować? – zastanawia się.

Mimo zakazu kierowcy jeszcze w ubiegłym tygodniu jeździli tą ulicą. To się jednak miało skończyć, bo miasto postawiło tam gazony z kwiatami. – Postawili barykadę – mówią wprost mieszkańcy. Przyjeżdżała policja i dostawali mandaty. Jak się okazuje kierowcy wzięli sprawy w swoje ręce. Wieczorem przestawili gazony. A samochody pod kamienicą stoją, jakby nigdy nic.

Jest światełko w tunelu – zastępca prezydenta Piotr Poznański deklarował, że urzędnicy pochylą się nad prośbą ludzi. Być może ruch na tej ulicy wróci na jakiś czas do momentu zakończenia prac budowlanych na ul. Długiej.
RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się