Dzieje sięGłogów

Mikołaj odwiedził małych pacjentów [Zdjęcia]3 min na czytanie

Mikołaj odwiedził małych pacjentów [Zdjęcia] 2

Mikołaj odwiedził małych pacjentów. Miał pomocników z Młodzieżowej rady i PWSZ-u Dzieci z Głogowskiego Szpitala Powiatowego na własne oczy zobaczyły dziś (06.12) św. Mikołaja, który z workiem najróżniejszych prezentów przeszedł po korytarzach szpitalnych, zaglądał do sal wszystkich grzecznych dzieci i nagradzał je za wytrwałość i wzorowe zachowanie.

Akcja odbyła się w porozumieniu Młodzieżowej Rady powiatu i studentów kierunku pielęgniarstwa z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, którzy jak co roku, w ten sposób odbywali praktyki zawodowe. – Dla niektórych studentów to pierwszy kontakt z małymi pacjentami – mówiła Weronika Lisiewicz, starosta grupy studentów pielęgniarstwa z PWSZ-u – Chodzimy tutaj od godziny 9.30 do 12.00 i upewniamy, że na twarzy każdego dziecka zawita uśmiech. Takie drobne podarki, jak puzzle, balony, piłki i pluszowe misie, albo książki i zestawy przyborów do malowania, mogą całkowicie odmienić humor dziecka – mówiła.

Sam Mikołaj swoją obecnością już zachwycał niektórych najmłodszych. Gdy tylko Mikołaj z pomocnikami wszedł na korytarz dziecięcej pediatrii, powitał ich już pierwszy mały pacjent. – Wiem, że byłeś grzeczny, ale czy napisałeś już list? – upewniał się Mikołaj. Wielu napisało lub narysowało list dla Mikołaja wraz z rodzicami, ale niektórzy jeszcze nie zdążyli. Nie szkodzi, bo dzięki nowym przyborom plastycznym od Mikołaja mogą to nadrobić. I dobrze, bo Mikołaj i jego pomocnicy z Młodzieżowej Rady i PWSZ-u obiecali wszystkie przeczytać.

RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się