Dzieje sięGłogów

Mikołaj przyjechał wozem strażackim. Dzieci zachwycone [Zdjęcia]6 min na czytanie

Mikołaj przyjechał wozem strażackim. Dzieci zachwycone [Zdjęcia] 1

Na dzieci z Placówek Szkolno-Wychowawczych w Głogowie czekała dziś (6.12) niemała niespodzianka. Wychowawcy przygotowali mini jarmark świąteczny, a później pojawił się Mikołaj ze słodyczami.

-Nauczyciele wraz z samorządem uczniowskim przygotowaliśmy w tajemnicy przed dziećmi jarmark świąteczny – mówi Julia Miśko, wychowawca – Upiekliśmy ciasto, jest gorąca czekolada, pianki, ognisko – wymienia. – To jest najważniejsze, że dzieci mają Mikołajki, aby to mile wspominały. Większość dzieci nie ma rodzin i własnych domów, więc chcieliśmy dać im szczęście i ten wyjątkowy dzień umilić – dodaje Margareta Ryło, nauczycielka.

Mikołaj rozbawiał dzieci żartami i częstował słodyczami. – Same dobroci przywiozłem głogowskim dzieciom, bo są najlepsze na świecie – mówił Mikołaj – Tego dobra starczy dla każdego. Dzisiaj trochę ciepło, ale obiecałem dzieciom, że przyjadę – tłumaczył. A przyjechał nie byle jakim środkiem transportu, bo… wozem strażackim. Choć Mikołaj przekonywał, że jest prawdziwy, to niektórzy po głosie rozpoznawali w nim starostę głogowskiego, Jarosława Dudkowiaka.

RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się