Dzieje sięFotoGłogów

Mikołaje na rowerach nie zawiedli w tych trudnych czasach3 min na czytanie

Mikołaje na rowerach nie zawiedli w tych trudnych czasach 3

Pogoda dopisała i Mikołaje także. O godz. 11 na Bulwarze Nadodrzańskim, skąd ruszył peleton rowerowy, zebrała się prawie setka osób. Mógł dołączyć każdy. Mikołajów wspomagali strażacy ochotnicy z OSP Jerzmanowa, Smardzów i Bądzów.

To jest już szósta edycja akcji Mikołajów na Rowerach. W tym roku pojechali nie tylko do dzieci, ale także samotnych starszych osób. Hojni ludzie nie zawiedli i do dzieci pojechały 34 paczki, natomiast do seniorów 54. – Jak zwykle było dużo roboty, ale jak co roku mamy fantastyczny zespół, który dzieli się zadaniami – mówił organizator akcji Tomasz Stolarek. Dzieci dostały głównie słodycze i zabawki. Do starszych samotnych ludzi z terenu naszego miasta zawieziono produkty pierwszej potrzeby, świąteczne, żywnościowe oraz artykuły chemiczne.

Radoxim 5

W wyborze potrzebujących pomogły głogowskie stowarzyszenia, w tym Stowarzyszenie Otwarte Drzwi, ale także ludzie, którzy zgłaszali, że gdzieś mieszka ktoś, komu trzeba pomóc. Mikołaje ruszyły więc dziś ulicami Głogowa na rowerach, niosąc radość, życzenia i dając wszystkim nadzieję na lepsze jutro.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się