Dzieje sięFotoGłogów

Miliony dla naszych gmin, powiatu i miasta. To rządowa pomoc na inwestycje2 min na czytanie

Miliony dla naszych gmin, powiatu i miasta. To rządowa pomoc na inwestycje 2

– Mamy dobre wiadomości dla mieszkańców powiatu głogowskiego – mówili dziś (25.06.), tuż przed konferencją prasową, poseł Wojciech Zubowski oraz radni Mariusz Kędziora i Paweł Drankiewicz – wszyscy PiS. Spotkanie z mediami odbyło się w siedzibie tej partii przy ul. Poczdamskiej.

A chodzi o spore pieniądze, które lada moment trafią do gmin i miasta w ramach Funduszu Inwestycji Lokalnych. Jak wyliczał poseł Zubowski dla samorządów w całej Polsce będzie to ponad 6 mld zł. – To, na co warto zwrócić uwagę, są to środki, które mają być przeznaczone na różnego rodzaju inwestycje – mówił.

Kwota dotacji uzależniona jest m.in. od powierzchni danej gminy. – Wnioski można składać na początku sierpnia, a zakończenie naboru nastąpi w połowie sierpnia – dodawał. Pieniądze do samorządów mają trafić we wrześniu.

Jakie będą to kwoty? Najwięcej otrzyma oczywiście miasto Głogów, bo będzie to 6 mln 367 tys. zł. Gminy Kotla, Żukowice i Pęcław dostaną po 500 tys. zł. Więcej gminy wiejska Głogów 947 tys. zł, Jerzmanowa 1 mln 166 tys. zł. Powiat głogowski 682 tys. zł.

Dotacje mają być bezzwrotne. Jak podkreślał radny Kędziora rządowa pomoc ma zrekompensować straty samorządów spowodowanych koronawirusem.
RED

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się