Dzieje sięGłogów

Minister ogłosił nowe obostrzenia. Zaczną obowiązywać przed świętami1 min na czytanie

Niedzielski: Za chodzenie w Sylwestra kara do 30 tys. zł. Będzie pobrana z konta

Minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosił nowe obostrzenia, które zaczną obowiązywać jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia. Od 20 grudnia przed świętami uczniowie przejdą na zdalne nauczanie, z którego wrócą do szkół 10 stycznia.

– Obowiązkowe szczepienia dla wybranych grup pracowniczych. Pierwsza grupa to medycy, druga nauczyciele, trzecia to służby mundurowe. Obowiązek wejdzie w życie od 1 marca – powiedział Niedzielski. 

To nie koniec. Wprowadza się kolejne limity. Dziś obowiązują limity 50 proc. – wejdzie w życie limit 30 proc. Dotyczy to restauracji, hoteli, barów, kin, teatrów. Będą obowiązywać od 15 grudnia. – Zniesienie tego limitu może być wyłącznie dla osób zaszczepionych – dodawał. Od 15 grudnia zamknięte będą dyskoteki, kluby i obiekty udostępniające miejsca do tańczenia.  W Sylwestra jednak będą możliwe organizacje imprez do 100 osób. Oczywiście udział w imprezie będzie mogło wziąć więcej osób, jeżeli potwierdzą, że są zaszczepieni.

Ostatniej doby w Polsce potwierdzono 19 366 nowych przypadków zakażenia COVID 19. Zmarły 504 osoby z czego 172 bezpośrednio na koronawirusa. W powiecie głogowskim wykonano 157 testów z czego 36 było pozytywnych. Kwarantanną objętych jest 1949 osób.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się