FotoSport

Mistrzostwa Polski w quadach padły łupem wielkiego talentu – Roman Gwiazda triumfuje w Głogowie13 min na czytanie

Mistrzostwa Polski w quadach padły łupem wielkiego talentu – Roman Gwiazda triumfuje w Głogowie 4

W 4. rundzie mistrzostw Polski quadów na starcie pojawiły się prawdziwe gwiazdy – wśród nich Roman Gwiazda, który w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Europy zajmuje 3. miejsce. I był faworytem zawodów w Głogowie – zwany następcą Rafała Sonika – zwycięzca Rajdu Dakar, nie zawiódł swoich fanów. Na metę wpadł pierwszy przed swoim kolegom z drużyny Hugo Sówką z Motoklubu Oborniki. Na wysokim 13. miejscu rywalizację zakończył Piotr Paździor z Automobilklubu.

W drugim wyścigu klasy MX1C najlepszy był Kamil Majorczyk z WKM Wschowa, ale tuż za nim znalazł się Marcin Wójcik z Moto Klub Gaworzyce. Najlepszy z Automobilklubu Głogów był Patryk Skawiński, który zajął 11. miejsce. Na 16. miejscu uplasował się Emil Napierała z Automobilklubu.

Sporo emocji było w MX2C – wygrał Dawid Słaby z Lubina. Na 11. miejscu był Kacper Kwas z Automobilklubu.

W klasie MX65 zwyciężył Karl Von Głowacki z KM Szczecin, a najlepszy z głogowian uplasował się na 7. miejscu.

Automobilklub królował w klasie MX junior za sprawą Damiana Azmina, który zwyciężył na motocyklu Husqvarny. Na 7. miejscu był jeszcze Mateusz Kubicz z Automobilklubu.

W jednej z najliczniejszy klas, czyli MX masters wygrał Sebastian Kałużny z Moto Klubu Gaworzyce. Na 5. miejscu był Piotr Husar, na 8. miejscu Mirosław Husar a na 15. miejscu Tomasz Kupaj – wszyscy z Automobilklubu.
MK

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Foto