RegionSława

Mistrzowie świata zagrali w piłkarzyki2 min na czytanie

Mistrzowie świata zagrali w piłkarzyki 2

Przed domem kultury w Śmieszkowie pod namiotami trwały warsztaty w gry w piłkę nożną a ich celem było oderwanie młodzieży i dzieci, szczególnie w okresie wakacji, od komputerów.

W turnieju juniorów udział wzięło 14 zawodników. Bezkonkurencyjny okazał się posiadacz tytułu MŚ Seweryn Knop, drugi był Sebastian Jakubiec a trzeci Bartosz Krawczyk.

Radoxim 5

– W mojej ocenie warsztaty wiele osób nie tylko odeszło od komputerów, ale również mogło zapoznać się z futbolem stołowym a to był nasz cel –powiedział Mateusz Hładczuk organizator turnieju.

I twórca Śmieszkowskiego Klubu Piłki Stołowej (ŚKPS). – Początki były jak zwykle trudne zaczynaliśmy na jednym zwykłym stole w Domu Kultury. Z czasem zdobyliśmy cztery profesjonalne stoły a w szeregach jest 10 zawodników, którzy w piłkarzyki grają na bardzo wysokim poziomie o czym świadczy pierwszy w historii Polskiego Związku Futbolu Stołowego, tytuł Mistrza Polski Juniorów, który właśnie pojechał do Śmieszkowa – dodawał.

Zawodnicy ze Śmieszkowa znani są już na świecie. Dwukrotnie uczestniczyli w Międzynarodowych Mistrzostwach Czech raz nawet w kategorii pary open zajęli drugie miejsce. Ponadto dwóch juniorów ŚKPS bracia Seweryn i Konrad Knop uczestniczyło w ubiegłym roku w Mistrzostwach Świata w Niemczech gdzie w jednej z trzech dywizji zdobyli tytuły Mistrzów Świata w parze oraz singlach.
RED

Zobacz inne

Więcej w Region