Dzieje sięGłogów

Młodych wolontariuszy w Głogowie nie brakuje. Uczą się, pomagają innym i kręcą o tym filmy1 min na czytanie

Młodych wolontariuszy w Głogowie nie brakuje. Uczą się, pomagają innym i kręcą o tym filmy

Rozstrzygnięcie pierwszego powiatowego konkursu „I ty zostań wolontariuszem” miało miejsce w starostwie powiatowym (17.12.). – Bycie dobrym jest piękne, ale najpiękniejsze jest dzielenie się tą dobrocią z innymi, i wy to robicie, za to wielkie słowa uznania i podziękowania, bo czasu za wiele nie macie – powiedział do uczestników z głogowskich szkół ponadgimnazjalnych starosta Jarosław Dudkowiak.

Ideą konkursu jest zaszczepianie młodzieży chęci pomagania. Jego inicjatorka, dyrektor PCPR Krystyna Piasecka -Olejniczak dodała, że na terenie powiatu funkcjonują różnorodne grupy wolontariackie, warto więc pokazać, jak działają i je docenić. – Miejmy nadzieję, że idea wolontariatu będzie w naszym powiecie bardzo rozwinięta, będzie dalej się rozwijała – mówiła.

Radoxim 5

Wyróżnienie dostał szkolny klub wolontariatu przy Zespole Szkół Politechnicznych w Głogowie oraz koło wolontariackie przy Zespole Placówek Szkolno-Wychowawczych wspierane przez Julię Miśko. I nagrodę zdobył film pt. „Każdy z was może być jednym z nas” zrealizowany przez grupę wolontariacką z Zespołu Szkól Technicznych i Ogólnokształcących pod kierunkiem opiekunki Ewy Kamińskiej. Autorki – Laura Nykiel, Wiktoria Kitlińska, Aleksandra Ignata, Adrianna Dudek i Joanna Pólowska z dużą wrażliwością pokazały w nim własną pracę wolontariacką zachęcając innych do tej idei. – Uważam, że wy też jesteście wspaniali, jestem naprawdę zadowolona, że są jeszcze ludzie na świecie, którzy pomagają potrzebującym pomocy, jestem z was dumna – powiedziała do wszystkich wolontariusz liderka grupy. Nagrodą z 1. miejsce była kamera.
GH

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się