Młodzi głogowianie z sukcesami na niemieckich kortach

12:42, 10.07.2020 Mateusz Komperda Aktualizacja: 12:43, 10.07.2020

Alan Hapke i Bartosz Karbownik z Głogowskiego Towarzystwa Tenisowego zagrali turnieje w Niemczech. Hapke w Kiel, gdzie stoczył cztery mecze. W pierwszym z nich wygrał z turniejową jedynką, przegrywając już 2:6, 1:5 w setach, następnie broniąc osiem piłek meczowych od stanu 3:9 w tajbreku. W drugim meczu również wygrał w trzech setach. Nie były to łatwe mecze. W trzecim starciu, po zaciętej walce, wygrał 6:4, 7:5. A finał stał na bardzo wysokim poziomie, bo po długiej walce głogowianin wygrał 7:5, 6:2.

Turniej Karbownika odbywał się w Hamburgu. Byli czołowi zawodnicy z Niemiec. W pierwszych dwóch rundach nasz zawodnik nie dał szans przeciwnikom, wygrywając 6:2, 6:1, 6:0, 6:0. W półfinale grał mecz z najwyżej rozstawionym zawodnikiem. Prowadził 6:4, 1:0 i ten skreczował.W finale Karbownik zagrał bardzo pewnie i pokonał swojego rywala ostatecznie 6:1, 6:1.