Dzieje sięGłogów

Młodzież często upija się w tym miejscu do nieprzytomności1 min na czytanie

Młodzież często upija się w tym miejscu do nieprzytomności

Młodzieżowa rada powiatu głogowskiego wystosuje apel do komendanta policji o zwiększenie częstotliwości patroli, zwłaszcza pieszych, w okolicach placu festynowego nad Odrą. Uchwałę radni podjęli na wczorajszej sesji (7.07.).

Jak twierdzą radni, to szczególne miejsce, które policja powinna baczniej obserwować. Bo tutaj zarówno młodzież, jak i dorośli codziennie spożywają alkohol, co widać po rozbitych butelkach i pustych puszkach. „Policja jako formacja przeznaczona do ochrony bezpieczeństwa ludzi oraz do utrzymania bezpieczeństwa publicznego powinna stosować wobec osób niepełnoletnich spożywających w tym miejscu alkohol przepisy ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich. Młodzież często upija się w tym miejscu do nieprzytomności, hałasuje, rozbija butelki po alkoholu oraz często dochodzi do bójek” – napisali radni do komendanta KPP w Głogowie.

Radoxim 5

Takie zachowania są niebezpieczne dla samych uczestników oraz dla otoczenia. Młodzi radni liczą więc na podjęcie konkretnych działań w tym zakresie przez policję. Czekamy na odpowiedź policji.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się