Dzieje sięFotoGłogów

Młodzież i nauczyciele tej szkoły przekazali dary dla szkoły partnerskiej we Lwowie [ZDJĘCIA]4 min na czytanie

Młodzież i nauczyciele tej szkoły przekazali dary dla szkoły partnerskiej we Lwowie [ZDJĘCIA] 10

Dziś (21.04.) uczniowie i nauczyciele z I Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie przekazali dary na Ukrainę. W ostatnich tygodniach zorganizowali wiele charytatywnych akcji. Uzbierali w sumie około 2 tys. zł. Kupili żywność długoterminową. Dołożyli także niezbędne rzeczy dla małych dzieci.

Głogowska szkoła współpracuje z 10 Liceum Ogólnokształcącym we Lwowie. I właśnie tam trafi pomoc. – Wszystko po to, aby ci ludzie – chociaż w minimalnym stopniu, mogli godnie przeżyć zbliżające się święta – mówi Małgorzata Głowacka, nauczycielka z I LO.

Radoxim 5

Paulina Rejnin i Michał Poprawski, uczniowie tej szkoły, zaznaczają, że pomagają również tutaj na miejscu. – U nas w szkole zostały stworzone dwa oddziały dla osób z Ukrainy i staramy się ich włączać w naszą społeczność. Wiadomo, że nie jest łatwo, ale staramy się im pomagać na wszystkie możliwe sposoby – dodawali przedstawiciele szkolnego samorządu.

Paczki zostały przekazane Przemysławowi Bożkowi, prezesowi Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, która zorganizowała ich transport do Lwowa. – Jesteśmy zbudowani postawą mieszkańców Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Nie byłbym sobą, gdybym nie powiedział, że najbardziej jestem dumny z młodzieży z głogowskich szkół. Nasza skromna rola jest taka, że te dary zostaną tam dostarczone – transport już czeka, jest gotowy. Dziś bus rusza na granicę. Partnerska szkoła ze Lwowa otrzyma dary jutro – podkreślał, że w ostatnich tygodniach – za sprawą Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz współpracy z licznymi stowarzyszeniami – przekazali dary na Ukrainę za kwotę ponad miliona złotych.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się