Dzieje sięGłogów

Młodzieżowa rada powiatu powołała komisje. Chce im się działać1 min na czytanie

Młodzieżowa rada powiatu powołała komisje. Chce im się działać

Mają wiele pomysłów. I choć uczęszczają do różnych szkół, to działają wspólnie. Jest to 13 uczniów ze szkół ponadpodstawowych – to właśnie oni tworzą Młodzieżową Radę Powiatu. Na ostatniej (20.01) sesji utworzyli trzy komisje: edukacji, promocji i wydarzeń społecznych.

– Na pewno jako rada będziemy podejmować inicjatywy w różnych dziedzinach życia. Na pewno tych pomysłów będzie więcej po powołaniu tych komisji. I tak komisja edukacji będzie m.in. aktywizacją zawodową młodzieży – mówi Dominik Nowicki, przewodniczący rady.

A co skłoniło młodych ludzi, aby zająć się działalnością w radzie? O to dopytujemy Zuzannę Sudę z II LO. – Chciałabym jednoczyć młodzież. Organizować różne wydarzenia społeczne i wydaje mi się, że to jest właśnie dobre miejsce, aby tego dokonać – wyjaśnia uczennica. Chce się udzielać w komisji wydarzeń społecznych.

Młodzież ma sporo pomysłów. Jednym z nich jest ułatwienie korzystania z Karty Miejskiej. – Chciałbym, aby były one na telefonie. Może uda się to zrealizować dzięki działalności w radzie, jeszcze zobaczymy – dodaje Oskar Kaczor z Zespołu Szkół Wyżykowskiego.

Pomaga im starosta. – W spotkaniach roboczych, jak może powinniśmy skorygować pewne projekty – przyznaje Oskar. Młodzież czuje, że może się realizować. Kto wie, może na naszych oczach rosną przyszli samorządowcy i społecznicy?
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się