Dzieje sięFotoGłogów

Mniej sprawdzianów, więcej wycieczek integracyjnych. To ich apel do nauczycieli2 min na czytanie

Mniej sprawdzianów, więcej wycieczek integracyjnych. To ich apel do nauczycieli

Poseł Piotr Borys (KO) z Młodymi Demokratami apelowali do dyrektorów głogowskich szkół – pod I Liceum Ogólnokształcącym. O co? O to, by nauczyciele oszczędzili uczniów po powrocie ze zdalnej nauki do szkół. Chodzi o wyrozumiałość i mniejszą liczbę sprawdzianów. Mieli swoje argumenty.

– To jest pierwszy dzień powrotu stacjonarnego uczniów do szkół średnich – zaczął dzisiejszą konferencję prasową właśnie od tych słów Borys (17.05.). Zwracał uwagę, że trwają rozmowy i rozważania na temat jak bezpiecznie wrócić do szkół. – W jaki sposób ten traumatyczny okres dla dzieci i nauczycieli przepracować. Aby ten miesiąc, który nam pozostał, był bezpieczny. Blisko jedna trzecia dzieci powracających do szkół ma problemy psychologiczne. Często są to stany depresyjne – zaznaczał.

Chciałby za tym, aby ten najbliższy miesiąc potraktować jako czas integracji. – Odnowienia relacji, zaufania pomiędzy uczniami a nauczycielami. Aby nadmiernie nie pytać, nie nadrabiać za wszelką cenę zaległości, nie stresować się. Apeluje do dyrektorów szkół o większą wyrozumiałość. Wykazujmy się empatią – dodawał poseł.

A Janek Przejczowski z Młodych Demokratów kontynuował. – Powrót do szkół nas zaskoczył… tak samo jak wirusy, kiedy przechodziliśmy na zdalną naukę. Zostaliśmy odcięcia od rówieśników. Siedzieliśmy w domach – mówił przedstawiciel Młodych Demokratów. Proponował mniej sprawdzianów, więcej wycieczek. Bo ważna jest integracja. Akurat on w tym tygodniu sprawdzianów nie ma – do szkoły wraca dopiero za dwa tygodnie.

Warto jednak zaznaczyć, że na przykład w I LO, pod którym odbyła się konferencja, wprowadzono “Tydzień Ulgi”. Tutaj uczniowie nie mają się czego obawiać.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się