Dzieje sięGłogówKGHM

Monitory, notebooki i ….robot – nowoczesny sprzęt dla 9 szkół patronackich w Zagłębiu Miedziowym od KGHM1 min na czytanie

Monitory, notebooki i ….robot – nowoczesny sprzęt dla 9 szkół patronackich w Zagłębiu Miedziowym od KGHM

Pomoce do nauki zdalnej i profesjonalny sprzęt do ćwiczeń w zawodach związanych z górnictwem i hutnictwem trafiły do 9 szkół objętych patronatem KGHM w ramach programu „Kompetentni w branży górniczo – hutniczej”. Miedziowa spółka przekazała placówkom blisko 170 tys. zł na doposażenie sal i pracowni technicznych.

– KGHM angażując się w program współpracy ze szkołami branżowymi zakładał przede wszystkim podniesienie poziomu nauczania. Wsparcie dla placówek daje nam gwarancję, że uczniowie kształcą się na najwyższej klasy sprzęcie. Mamy pewność, że wszystko odpowiada technologiom stosowanym w KGHM – powiedziała Arleta Chorąży, dyrektor Departamentu Efektywności Zawodowej Pracowników w KGHM.

Radoxim 5

Szkoły objęte programem miedziowej spółki otrzymane środki mogły przeznaczyć na sprzęt do wykorzystania przez nauczycieli do nauki zdalnej. Zakupione zostały m.in. monitory interaktywne, notebooki, projektory i tablety graficzne. Placówki doposażyły też pracownie techniczne o pomoce dydaktyczne, ale też specjalistyczne urządzenia jak robot Dobot z widzeniem maszynowym do nauki robotyki, piec tyglowy, pompy oraz autotransformatory.

Program „Kompetentni w branży” zakłada ścisłą współpracę na linii szkoła – KGHM. Uczniowie mogą liczyć na merytoryczną pomoc Spółki, są angażowani w różnorodne przedsięwzięcia rozwojowe, a przede wszystkim mogą skorzystać z dedykowanego im programu stypendialnego oraz możliwości odbycia praktycznej nauki zawodu.

Szkoły objęte patronatem KGHM przymierzają się już do kolejnej akcji rekrutacyjnej w zawodach górniczych, hutniczych i przeróbkarskich. KGHM zaprasza rodziców i uczniów do zapoznania się z programem „Kompetentni w branży” i ofertą dydaktyczną.
RED
źródło: KGHM

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się