Dzieje sięGłogówmy:GminaGłogówWydarzenie drogowe

Most zastępczy na starej Odrze skraca czas dojazdu? O zaletach i wadach rozwiązania tymczasowego [FILM]3 min na czytanie

Most zastępczy na starej Odrze skraca czas dojazdu? O zaletach i wadach rozwiązania tymczasowego [FILM] 2

Ledwie wczoraj (12.01) po południu otwarto objazd mostu na starej Odrze, a dziś już widzimy efekty zmiany ruchu. Na objazd czekaliśmy od sierpnia. Teraz przez starą Odrę przedostaniemy się tylko objazdem, ponieważ stary most jest już wyłączony z ruchu. Głogowianie mają różne odczucia.

– Wydaje mi się, że teraz jest mniejszy korek – mówi mieszkanka gminy Głogów – może to dlatego, że jeszcze dziś pracownicy pilnują ruchu i ludzie konsekwentnie jeżdżą „na suwak” mimo, że zjazd ze Sławy jest podporządkowany pod DK 12 – próbuje ustalić.

– Śledziłem przebieg budowy objazdu i wczoraj byłem zawiedziony, że nie otworzyli go z samego rana – twierdzi przechodzień – normalnie jeżdżę samochodem i nie zwróciłbym takiej uwagi na położenie pasów, ale teraz stwierdzam, że są zdecydowanie blisko końca objazdu – mówi głogowianin – moim zdaniem najlepiej sprawdziłyby się bliżej środka objazdu.

Odcinek objazdowy wraz z mostem wysokowodnym o długości 35 m i częścią usypaną ma 300 metrów i pozwala na utrzymanie możliwości przejazdu podczas, gdy stary most jest remontowany. Jeszcze wczoraj ruch na nowy objazd przekierowywano stopniowo: najpierw przejeżdżały przez niego pojazdy jadące w stronę Głogowa, potem przekierowano ruch również dla pojazdów wyjeżdżających. Na objeździe obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 km na godzinę.

Poniżej film i zdjęcia objazdu z lotu ptaka

RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się