Dzieje sięGłogów

Możliwe, że budynek cukrowni zostanie zlicytowany1 min na czytanie

Cukrownia znowu w centrum uwagi. Chcą chronić zabytek, a w niedzielę wybuchł tam pożar 2

Komornik sądowy przy Sądzie Rejonowym w Głogowie informuje o pierwszej licytacji terenu, gdzie znajduje się m.in. budynek po byłej cukrowni – ta odbędzie się 11 sierpnia br. o godz. 12.

– Suma oszacowana nieruchomości wynosi 3 mln 490 tys. złotych – podaje w obwieszczeniu komornik sądowy Jakub Mikucki. – Zaś cena wywoławcza jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 2 mln 618 tys. zł – dodaje.

Radoxim 5

W ciągu dwóch tygodni przed licytacją wolno oglądać wyżej wymienioną nieruchomość w dni powszednie od godz. 8 do godz. 16. Protokół opisu i oszacowania można przeglądać w sądzie.

Udało nam się skontaktować z właścicielem tej nieruchomości. – To nie prawda – komentuje i dziwi się, że taka właśnie informacja trafiła na komorniczą stronę. – Dlaczego nie będzie licytowana? To długa historia. opowiem kiedyś. W następnym tygodniu będę w Głogowie – obiecuje, choć już nie raz tak było, że chciał się spotkać z dziennikarzami a ostatecznie do tego nie doszło. Do czasu pierwszej licytacji właściciel może uregulować wszystkie zaległości a wtedy nieruchomość nadal pozostanie w jego rękach. I pod młotek nie trafi.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się