Dzieje sięFotoGłogówWideo

Można było zobaczyć spektakl głogowianina Piotra Mosonia „Imigrantka”4 min na czytanie

Można było zobaczyć spektakl głogowianina Piotra Mosonia "Emigrantka" 3

W poniedziałkowy wieczór wreszcie się udało w Teatrze im. Andreasa Gryphiusa zobaczyć spektakl głogowianina Piotra Mosonia „Imigrantka”. Była pełna sala. Ten spektakl ma już swoją historię. W okrojonej wersji był pokazany na festiwalu w Toruniu. W Głogowie premiera miała się odbyć 11 marca, ale wtedy wybuchła pandemia i teatr zamknięto. Wreszcie wyznaczono termin na październik, ale główna wykonawczyni była na kwarantannie. Na szczęście ją zakończyła i w poniedziałek premiera mogła się odbyć.

„Imigrantka” to monodram, który został przygotowany na podstawie fragmentów tekstu Piotra Siemiona „Niskie łąki”. Jest to opowieść o dziewczynie, która podążyła za marzeniami na koniec świata, do Nowego Jorku. – Jednak napotkała tam więcej problemów niż szczęścia. Wróciła do domu – mówi reżyser Piotr Mosoń. Niestety, marzenia się nie spełniły, wraca rozdarta i nieszczęśliwa.

"Emigrantka" Piotra Mosonia

Kilka słów o spektaklu i scen ze sceny. Warto zobaczyć.

Opublikowany przez MyGlogow.pl Poniedziałek, 5 października 2020

W roli głównej bohaterki Lidki wystąpiła Daria Turek, dziewczyna z Polkowic. Trzeba przyznać, że na scenie była świetna i autentyczna. Już występowała u nas na scenie, w teatrze Pierwiastek z nas, który działa w Klubie Batalionowym. – Do końca drżeliśmy czy spektakl się odbędzie. Ale pokonaliśmy wszystkie trudności. Cieszymy się – mówi reżyser.
RED

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się