Dzieje sięFotoGłogów

Można przynieść paczki do Caritasu i pomóc najbiedniejszym głogowianom [ZDJĘCIA]4 min na czytanie

Można przynieść paczki do Caritasu i pomóc najbiedniejszym głogowianom [ZDJĘCIA] 3

Trwa kolejna zbiórka żywności organizowana przez Caritas – w siedzibie znajdującej się w kościele pw. Bożego Ciała w Głogowie. Przed rokiem zebrali 850 kg żywności. – Potrzebujących zawsze jest dużo, ale szczęśliwie głogowianie mają dobre serca, więc jest też dużo ofiarodawców – opowiada nam ks. Stanisław Brasse. – Tu, w punkcie Caritasu, nic się nie zmarnuje, bo zawsze jest ktoś biedniejszy: kto nie może sobie pozwolić na zakup czegoś niezbędnego – dodaje. Co tydzień do Caritasu ludzie przynoszą około 15 reklamówek najpotrzebniejszych produktów. Nie tylko żywności i ubrań, ale też środków chemicznych, przyborów szkolnych, a nawet kilka książek.

Nadal można przynosić zimową odzież: szaliki, czapki, rękawiczki i kurtki. Niektórzy przygotowali ubrania dla biedniejszych nawet własnoręcznie – dla przykładu robione na drutach skarpety. – Trochę ubrań jeszcze zostało, więc w razie potrzeby Caritas chętnie podaruje. Zawsze są potrzebujący. Nic, co trafi do Caritasu, nie będzie zmarnowane. Zawsze apelujemy o to, by się dzielić, bo potrzebujących jest wielu, szczególnie zimą, kiedy pojawia się zapotrzebowanie na ciepłe jedzenie i ubrania. To życie weryfikuje, na jaki rodzaj rzeczy największe zapotrzebowanie będzie mieć Caritas. Jednego dnia ktoś przyjdzie prosząc na przykład o buty i wtedy to one są priorytetem. Zazwyczaj jednak żywność jest głównym zapotrzebowaniem. Nasi parafianie są naprawdę bardzo hojni – mówią pracownice Caritasu.

Zdarza się, że darczyńcy przyjeżdżają poza godzinami, w których Caritas jest czynny. Przychodzą i mówią, że zrobili zakupy. I są to nie tylko parafianie. To ludzie z całego Głogowa. – W imieniu całego zespołu Caritasu wyrażam wdzięczność. Dziękujemy wszystkim tym, którzy przybywają tu specjalnie po to, by dzielić się. – podsumowuje ksiądz Brasse. Pomagać można też małymi krokami. W kościele za ostatnią ławką zawsze czeka puszka, do której wrzucić można drobne datki. Zbiórka jeszcze trwa – pomożesz?
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się