Fotomy:KotlaRegion

Można się kąpać i świetnie bawić. Popularne stawy odnowione [ZDJĘCIA]4 min na czytanie

Można się kąpać i świetnie bawić. Popularne stawy odnowione [ZDJĘCIA]

W Głogówku (gm. Kotla) zakończyła się długo wyczekiwana przez mieszkańców inwestycja. Stawy ponownie zostały udostępnione mieszkańcom, którzy tutaj zjeżdżają z całej okolicy. Ich remont kosztował około 600 tys. zł.

– Udostępniamy obiekty, które zostały w tym roku odnowione – mówi Łukasz Horbatowski, wójt gminy Kotla. – Zrobione zostały leżaki, ścieżki, pływające pomosty. Jak i wymieniliśmy ogrodzenie. Teraz wyrównany. Takie inwestycje cieszą mieszkańców, bo to miejsca, gdzie można wspólnie spędzić czas – rekreacji – dodaje, że ludzie już tutaj zaglądają.

Niemal wszystko jest już gotowe. – Jesienią trzeba jeszcze usunąć cześć trzciny – 30 proc. tej trzciny zostanie nadal w obu stawach, bo tak nam nakazał Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska. A ta część, która została wykoszona podczas inwestycji, będzie karczowana. Właśnie wtedy, kiedy nie będziemy mieli pływającej kokoszki, która trochę nam odsunęła odbiór tych stawów – zapowiada.

Dziś (10.08.) chętnych do kąpieli w stawach nie brakowało. Jest bezpiecznie. – Nie wiemy czy unikniemy wandalizmów. Zadbajmy o to wspólnie i zadbajmy – apeluje o rozsądek wójt. Na tym terenie jest kamera – taka pułapka, więc może i ona odstraszy niektórych wandali.
RED

Zobacz inne

Więcej w Foto