Dzieje sięGłogów

Mundurowi zaśpiewają kolędy dla Michała Kowala z Głogowa. Szczytna akcja2 min na czytanie

Mundurowi zaśpiewają kolędy dla Michała Kowala z Głogowa. Szczytna akcja

Tegoroczny koncert „Kolędy dla…” organizowany będzie dla 5-letniego Michałka Kowala, syna policjantki z głogowskiej komendy, który w wieku 3 lat zachorował na padaczkę lekooporną. Lekarze stwierdzili u niego chorobę neurodegeneracyjną Ceroidolipofuscynoze typu 2. U chłopca występują zaburzenia rozwoju i mowy. Od kilku miesięcy nie chodzi. Jest pod stałą opieką medyczną specjalistów. Pełen energii i zdrowy do tej pory chłopiec, wymaga rehabilitacji i kosztownego leczenia, które przeprowadzić można poza granicami naszego kraju. Michałek jest pod opieką Głogowskiego Stowarzyszenia “Otwarte Drzwi”.

– To syn policjantki z Głogowa. Dlatego tegoroczne kolędy śpiewać będą służby mundurowe, czyli policjanci, straż pożarna harcerze, pogotowie ratunkowe,wojsko i jeszcze wielu innych gości – zapowiada Marta Dytwińska-Gawrońska, rzeczniczka prezydenta Głogowa.

Radoxim 3

Koncert odbędzie się w środę (18.12.) o godz. 18 w Miejskim Ośrodku Kultury w Głogowie. – Ale próby już trwają. Szykuje się Studio Talentów, niebawem najpiękniejsze próby z udziałem naszych gości. Na pewno będzie pięknie – zobaczycie to podczas finału – dodaje Dorota Drozd z MOK-u. – Może nie wszyscy potrafią śpiewać, ale chcą śpiewać i dobrze, bo to taki czas i taki koncert – zauważał Bartek Adamczak, dyrektor miejskiego ośrodka.

To jednak nie koniec świątecznej akcji. Zbierane będą też artykuły dla bezdomnych i potrzebujących, dla których Głogowskie Stowarzyszenie “Otwarte Drzwi” zorganizuje w grudniu Wigilię, podczas której rozdane zostaną paczki z potrzebnymi artykułami.

– Czekamy na artykuły higieny osobistej a także nowe ubrania – czapki, szaliki, rękawiczki itp. Gotowe paczki, zostaną przekazane bezdomnym i potrzebującym podczas organizowanej dla nich corocznej Wigilii w grudniu – mówi Aneta Szymańska z radia Elka, które jest jednym z organizatorów akcji.

Michałowi można pomóc, wpłacając darowiznę na konto:
Fundacja Złotowianka
77 – 400 Złotów, ul. Widokowa 1
numer konta: 25 8944 0003 0002 7430 2000 0010
z dopiskiem „Michał Kowal K/262”
lub przekazując 1% podatku na konto w ramach powyższej fundacji
KRS 0000308316
z dopiskiem „Michał Kowal K/262”
RED


Zobacz inne

Więcej w Dzieje się