Dzieje sięFotoGłogówWideo

“Murem za belframi!” Kilkaset osób wsparło strajk nauczycieli9 min na czytanie

"Murem za belframi" - kilkaset osób wsparło strajk nauczycieli pod Pomnikiem Dzieci Głogowskich

Na piątkowy, wieczorny wiec poparcia dla strajkujących nauczycieli pod Pomnikiem Dzieci Głogowskich przyszło kilkaset osób. Zaczęło się od podziękowań ze strony środowiska nauczycielskiego: – Ten strajk jest bezterminowy, nie wiadomo, jak długo potrwa, dlatego dziękujemy wszystkim rodzicom, uczniom, tym, którzy nas wspierają.

Już przed godziną 20 zgromadził się tłum z transparentami, lampkami, pluszowymi krowami i świnkami. Największe transparenty stanęły na schodach na tle pomnika. Przyszły całe rodziny.

Radoxim 5

– Przyszliśmy, żeby wspierać mamę – powiedział nam syn nauczycielki z podstawówki. Gdy mama  strajkuje tata zajmuje się trójką dzieci.  W tłumie migały twarze dyrektorów szkół, nie tylko.

– Ja nie mogę strajkować – powiedziała Marta Greber, dyrektorka Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych. Prócz niej na manifestacji placówka miała dużą reprezentację.

– Nawet emeryci przyszli nas wesprzeć – mówiły nauczycielki. – Mamy naprawdę wiarę w to, że będzie lepiej – dodały. Nauczyciele dziękowali i prosili o dalsze poparcie. Anna Chrzanowska-Kuzyk, prezeska ZNP w Głogowie, przypomniała o tym, co najważniejsze w proteście.

Hymnem głogowskiego strajku, po pierwszym tygodniu protestu, będzie piosenka na melodię piosenki „ Ale to już było”. Jako pierwszy tekst odczytał autor,  Krzysztof Jeleń, a zebrani odśpiewali go co najmniej dwa razy. Na koniec ułożyli żywy wykrzyknik ustawiając się ze święcącymi telefonami w górze.

Spotkanie było zwołane spontanicznie, wieść rozniosła się szybko za sprawą portali społecznościowych, ale pojawiły się przygotowane transparenty z hasłami: “Murem za belframi”, “Edukacji nie zmarnuję. Strajkuję!”, “Walczymy o dobrą szkołę, chcemy pracować i żyć godnie”, “Wspieram protest w trosce o edukację”. Było skandowanie haseł: “Damy radę”, “Chodźcie do nas”, “Nie poddamy się”. Zobaczcie to na naszym filmie.

Wiec poparcia dla strajkujących nauczycieli pod Pomnikiem Dzieci Głogowskich

W piątkowym wiecu poparcia dla strajkujących nauczycieli wzięło udział kilkaset osób. Były transparenty, skandowanie haseł i wspólne śpiewanie piosenki na melodię "Ale to już było", z nowym, oczywiście okolicznościowym tekstem.

Opublikowany przez MyGlogow.pl Piątek, 12 kwietnia 2019

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się