Dzieje sięFotoGłogów

Mury runęły. Tutaj powstanie hospicjum! “Wymarzone i potrzebne”10 min na czytanie

Mury runęły. Tutaj powstanie hospicjum! "Wymarzone i potrzebne" 6

Na ten moment czekali wiele lat. Bo jak wspomina Aleksandra Glińska, prezes Fundacji Hospicjum Głogowskie, walka o to miejsce wcale nie rozpoczęła się w momencie powstania fundacji, czyli w 2017 roku. – Pamiętam, że jak byłam dzieckiem, to już wtedy były plany budowy hospicjum w Głogowie. I gdzieś po drodze się rozmywały – mówiła dziś (14.09.), na placu budowy na Paulinowie, gdzie za jakiś czasu, tuż po wyburzeniach starych budynków, powstanie to wymarzone hospicjum.

Te stare budynku też mają swoją historię. Ostatnio w jednym z nich znajdował się warsztat samochodowy. W tym drugim, tuż obok, hurtownia owoców. Interesy jednak nie poszły, firmy się zwinęły. A miejsce to jest tak urokliwe i spokojne, że padło właśnie na tę działkę – tutaj, decyzją miasta, powstanie właśnie hospicjum.

– Nie ukrywajmy, że bez udziału miasta, fundacja sama nie byłaby w stanie wybudować hospicjum. Ale uważamy, że udało nam się obudzić głogowian na hospicjum – teraz wszyscy wiedzą po co ma powstać i dla kogo być. Są emocje… bardzo duże – nie ukrywała.

To bardzo ważna data, bo jest początkiem czegoś nowego. Na razie wyburzenia, które potrwają do końca października, lecz zaraz wkrótce ma ruszyć budowa tej inwestycji. Wykonawcą została firma Tartak Głogów Renata Łątka. 

Przypominamy, ze w Wieloletniej Prognozie Finansowej na realizację budowy Hospicjum zabezpieczono 6 mln zł (rok 2021 –2 mln zł, rok 2022 – 2 mln zł, rok 2023 – 2 mln zł).
RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się