Dzieje sięGłogów

My już z Wisłą u siebie o punkty graliśmy! Ale to było dawno. Padł remis1 min na czytanie

My już w Wisłą u siebie o punkty graliśmy! Ale to było dawno. Padł remis

W piątek (26.08.) Chrobry Głogów zagra u siebie z Wisłą Kraków (Fortuna 1 Liga). To starcie elektryzuje kibiców z naszego miasta. Nic dziwnego, bo przecież Wisła to wielki klub, utytułowany. Jednak już w przeszłości obie drużyny razem ze sobą walczył o ligowe punkty. – Ostatni mecz ligowy w Głogowie pomiędzy Chrobrym a Wisłą miał miejsce na początku marca 1995 roku – przypomina regionalista Dariusz Czaja.

Wówczas to II liga podzielona była geograficznie na dwie grupy – zachodnią i wschodnią. – A z racji, że w tej drugiej grupie krakowski zespół się nie zmieścił – przydzielono go do grupy, w której grała jedenastka z Głogowa. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1 a spotkanie obejrzało 3 tysiące kibiców, w tym grupa kibiców Wisły – opowiada.

Była to pierwsza kolejka po przerwie zimowej. Gola dla Chrobrego zdobył Paweł Woźniak. – I nawet stosunkowo niedawno, kiedy wiedzieliśmy już, że Wisła ponownie spadła z Ekstraklasy, wspominaliśmy tę bramkę z jej autorem. Gola dla Wisły zdobył znany już wówczas szerzej Kaliciak. Zresztą obok niego w zespole z Krakowa grali tak znani z ekstraklasowych boisk zawodnicy jak m.in. Sarnat, Kulawik, Marzec, Pater czy Gorszkow. Warto dodać, że pierwszy mecz ligowy między tymi zespołami odbył się już w 1 kolejce II ligi w lipcu 1994 roku. Wówczas w Krakowie Chrobry przegrał 0:1 po golu Owcy – dodaje.
RED
fot. historiawisly.pl

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się