FotoRegionSława

Myśliwi biesiadowali. Po mszy w kościele nie mogło zabraknąć kiełbasy i dzika [ZDJĘCIA]5 min na czytanie

Myśliwi biesiadowali. Po mszy w kościele nie mogło zabraknąć kiełbasy i dzika [ZDJĘCIA] 10

W sobotę (23.07.) w Tarnowie Jeziernym (gm. Sława) odbyła się XI Parafiada Myśliwska, której organizatorem było Koło Łowieckie „Ryś” ze Sławy, parafia pw. św. Michała Archanioła ze Sławy oraz miejscowe sołectwo.

Na mszę św. wszyscy uczestnicy biorący udział w uroczystości, czyli koła: „Dziki” z Leszna, „Tur” z Nowej Soli, „Wrzos” z Zielonej Góry, „Dzik” z Zielonej Góra oraz trzy miejscowe „Ryś” Ciosaniec, Wschowa oraz Sława udali się w uroczystym przemarszu ze sztandarami do kościoła pw. św. Huberta.

Radoxim 5

Po powrocie przed miejscową remizą OSP z udziałem władz administracyjnych powiatowych i gminnych rozpoczęła się biesiada pod namiotami. Były więc dwa dziki przyrządzone przez myśliwego Dariusza Hukałe, mnóstwo przeróżnych smacznych kiełbas i kaszanek grzanych na rożnie, ciasta oraz napoje. W części oficjalnej wystąpili sygnaliści z PSM pierwszego stopnia we Wschowie oraz w różnych grupach wiekowych dzieci ze SCKiW. Odbył się również konkurs nalewek własnej produkcji , było wiele konkursów z nagrodami dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
RED

Zobacz inne

Więcej w Foto