Dzieje się

Na głogowskiej starówce kręcą program o… zakochaniu. Zobaczymy go w TVP11 min na czytanie

Na głogowskiej starówce kręcą program o... zakochaniu. Zobaczymy go w TVP1

Tak, właśnie dziś (20.01.) do Głogowa zawitała ekipa programu „Zakochaj się w Polsce”. Nasze miasto jest dla niej kolejnym przystankiem, a przypomnijmy, że ten program podróżniczy na antenie telewizji TVP 1 jest już od pięciu sezonów. Można go zobaczyć co niedzielę o poranku, między 8 a 10.

Program prowadzi znany aktor Tomasz Bednarek, którego pamiętamy m.in. z roli Jacka Boreckiego w „Klanie”, a także z udziału w programie „Jak oni śpiewają”. Ale nie tylko, bo jest on także aktorem teatralnym oraz dubbingowym. Prowadzi również audycje radiowe i telewizyjne. Prowadzącym program „Zakochaj się w Polsce” jest od początku, czyli od 2016 roku. Dziś go spotkaliśmy około godz. 11 koło ratusza na Starym Mieście, był tam razem z całą ekipą programu.

To właśnie Tomasz Bednarek będzie na antenie prezentował historię naszego miasta, a także opowiadał o jego najciekawszych zakątkach, historycznych miejscach. Zaczął przy figurce dziewczynki – Poli na schodach ratusza miejskiego. – Pola opowie mi, co ciekawego mogę zobaczyć w Głogowie. Nie mogę jej jednak ze sobą wziąć, gdyż waży 60 kilogramów – śmiał się do kamery Tomasz Bednarek.

Program trwa 23 minuty. W tym o Głogowie zobaczymy oczywiście ratusz, teatr, bulwar nadodrzański i muzeum. Będzie mowa o najważniejszych imprezach sportowych i charytatywnych – Crossie Straceńców i skarbonie Hospicjum Głogowskiego. Będzie także spotkanie z Moniką i Dariuszem Saganami, głogowską śpiewaczka operową i rzeźbiarzem. – Eksplorujemy mapę, szukamy ciekawych miejsc, w których nas jeszcze nie było, ale także wielu widzów nam sugeruje gdzie pojechać – mówi nam prowadzący program. Głogowem był zachwycony.

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się