Dzieje sięGłogów

Na osiedlu Złota Podkowa brakuje parkingów, boisk sportowych. I co z placem zabaw?2 min na czytanie

Na osiedlu Złota Podkowa brakuje parkingów, boisk sportowych. I co z placem zabaw?

Przez epidemię i obowiązujące obostrzenia nie można było zorganizować spotkań prezydenta z mieszkańcami na osiedlach. Dlatego głogowianie pomysły i uwagi zawarli na piśmie. Napłynęło w sumie ponad 150 pytań.

Głogowianie pytają chociażby o plany rozwoju osiedla Złota Podkowa. – Jak grzyby po deszczu powstają nowe bloki, ale nie idzie za tym rozwój publicznej infrastruktury – twierdzą. Wymieniają, że brakuje tam placów zabaw, boisk sportowych, parkingów. – Jestem mieszkańcem tego osiedla i z niepokojem patrzę na przeistoczenie się tego miejsca w sypialnię. Na większości infrastruktury jest tabliczka teren prywatny. Myślę, że negatywnie wpływa to na relacje międzyludzkie i nie buduje tożsamości kolejnego osiedla Głogowa – skarży się jeden z nich, który napisał w tej sprawie do prezydenta.

Radoxim 3

Prezydent Rafael Rokaszewicz zwraca uwagę, że w ostatnim czasie faktycznie jest do jeden duży plac budowy. – Powstało tam kilka dużych budynków wielorodzinnych, które wybudowali developerzy. I to oni powinni zapewnić i zabezpieczyć miejsca i rekreacji i parkingi – twierdzi.

Radzi, by głogowianie kupujący tam mieszkania weryfikowali takie rzeczy przy zawieraniu umów. Sprawdzali czy developer gwarantuje parkingi, czy przy bloku jest miejsce na plac zabaw dla dzieci. – Tym bardziej, że nie ma tam gruntów miejskich. Wybudowaliśmy, na wniosek mieszkańców w ramach budżetu obywatelskiego, mały plac zabaw dla dzieci na niewielkiej działce należącej do miasta, ale… ten plac zabaw stoi pusty. Mieszkańcy prywatnych bloków o kolejne place zabaw muszą już występować do developerów – dodaje.

Miasto wyremontowało stary odcinek ul. Rzemieślniczej, poszerzyło go, zrobiło chodnik. – Zmienimy organizację ruchu na jednokierunkową, dzięki czemu wytyczymy kolejne miejsca parkingowe. Wybudowaliśmy nowy odcinek ul. Rzemieślniczej z chodnikiem, tam również powstaną miejsca postojowe. W drugim etapie budowy ul. Rzemieślnicza połączy się z odcinkiem drogi prowadzącym do Komunikacji Miejskiej. Dzięki temu zyskamy dodatkowy dojazd do osiedla Złota Podkowa – zapowiada Rokaszewicz.
RED

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się