my: GrębociceRegion

Na pięknej gminnej choince zabłysły światełka a Mikołaj przybył z prezentami3 min na czytanie

Na pięknej gminnej choince zabłysły światełka a Mikołaj przybył z prezentami

Mikołajkowe spotkanie przy choince rozpoczęło się miłą niespodzianką przygotowaną przez ekipę Świętego Mikołaja z Urzędu Gminy Grębocice (6.12.). Z powodu pandemii dzieci uczestniczyły w nim przed ekranami komputerów. To wydarzenie na żywo było transmitowane na profilu Grębocice Przyjazna Gmina.

– Nie ma się co smucić. Wy nie mogłyście przyjść do nas, więc my przyszliśmy do was za pośrednictwem internetu – renifer zapowiedział bajkę o Pinokiu. Bałwanek odciągał go od lekcji online i namawiał do zabawy. Jednak Pinokio poprawił się i zasłużył na prezent od Mikołaja. Na finał razem zapalili światełka na wysokiej choince. Czekały pod nią prezenty dla dzieci z Przedszkola Publicznego w Grębocicach i wszystkich jego oddziałów oraz z Gminnego Żłobka. Prezenty dla każdej z grup przedszkolnych wójt Roman Jabłoński wręczył paniom dyrektorkom.

– Mikołaj już przyjechał, dziękujemy za to, że pomimo pandemii, pomimo tych problemów jest z nami, jest wspaniała choinka. Dziękuję wszystkim paniom, które przygotowały jakże pouczającą lekcję, co prawda zdalnego nauczania, ale trzeba zwracać uwagę, że zdalne-niezdalne, należy chodzić do szkoły i uczestniczyć w lekcjach – powiedział wójt do dzieci przed ekranami. I w ten piękny mikołajkowy wieczór, gdy wszyscy cieszą się z prezentów w oczekiwaniu na nadchodzące święta, złożył życzenia mieszkańcom gminy. – Wspólnie z Mikołajem życzymy wszystkim zdrowych, pogodnych, śnieżnych świąt, chociaż Mikołaj przyjechał w słoneczny dzień, ale święta na pewnie będą i słoneczne, i śnieżne. Wszystkiego najlepszego! – powiedział wójt Roman Jabłoński spod świątecznie świecącej choinki w Grębocicach. W mikołajkowym przedstawieniu online dla dzieci wystąpiły panie pracujące w urzędzie gminy – Anna Bilska jako mama i Marcelinka, Alina Wolska jako nauczycielka, Joanna Nowak w roli Bałwanka, Iwona Ślufarska- Śnieżynka, Izabela Wójcik jako Ponokio, sołtys Marek Pieniążek – Mikołaj i autorka Monika Lichodziejewska jako Renifer. – Dziękujemy i zapraszamy za rok! – kłaniały się najmłodszej publiczności przed komputerami.
RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w my: Grębocice