Na placu festynowym praca wre. Trawa coraz krótsza, przybyło lamp. Dni Głogowa za tydzień…

Na placu festynowym praca wre. Trawa coraz krótsza, przybyło lamp. Dni Głogowa za tydzień...

Na placu festynowym trwają przygotowania do zbliżających się Dni Głogowa. Miejskie służby mają co robić, bo trzeba wykosić trawę i uprzątnąć gałęzie. Ale to nie wszystko.

– To duże wyzwanie – nie ukrywa Bartłomiej Adamczak, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Głogowie. Najważniejsze jest przede wszystkim bezpieczeństwo mieszkańców. Szczególnie nad brzegiem Odry. Rzeka ma być odgrodzona od placu. Strażacy będą monitorować teren nie tylko z lądu, ale też wody.

Certus 1

– Impreza potrwa trzy dni, ale przygotowania rozpoczęły się kilku tygodni temu – dodaje. Postawiono nowe słupy oświetleniowe, wyrównano drogi. Na czas święta miasta zabezpieczone będą znajdujące się w pobliżu przejazdy kolejowe.

Spytaliśmy mieszkańców, co o tym wszystkim myślą. – Kiedyś tu się działo – mówią. – Bulwar Nadodrzański w budowie, więc może się uda. Oby nikt do rzeki nie wpadł, to będzie dobrze – dodają.

Przypomnijmy, że Dni Głogowa rozpoczną się za tydzień w piątek (31.05.). Ile będą kosztowały? Przeczytasz: TUTAJ
MK

Plac festynowy przed Dniami Głogowa

Za tydzień Dni Głogowa – prace na placu festynowym trwają. Pogoda dopisuje, więc są też spacerowicze, wędkarze i sporo młodzieży. I toczą się rozmowy o święcie miasta, ale nie tylko. Sami zobaczcie.

Opublikowany przez MyGlogow.pl Piątek, 24 maja 2019
Podziel się informacją ...
  • 115
  •  
  •  
  •  
  •  
  •