Dzieje sięGłogów

Na ratunek Michałkowi. Możecie pomóc1 min na czytanie

Na ratunek Michałkowi. Możecie pomóc

Michałek urodził się jako zdrowe dziecko. Rozwijał się prawidłowo ciesząc każdym nowym dniem. Nikt nie przypuszczał, że stanie się coś złego. – Mając trzy latka pojawiły się pierwsze ataki padaczki – opowiada mama Aneta, która nie ukrywa, że dramat dopiero nadszedł.

– Po półtorarocznych wizytach od lekarza do lekarza, gdzie każdy dawał nadzieję na prawidłowe diagnozy, lekarze przekazali bezwzględną i okrutną diagnozę – choroba Battena – wspomina kobieta. To choroba genetyczna o podłożu metabolicznym, w której brak jest ważnego enzymu. – Prowadzi do całkowitego wyniszczenia organizmu w konsekwencji do śmierci. Choroba dotyka dzieci w wieku do 15 roku życia – dodaje głogowianka.

Tego, co przeżywają, nie może opisać słowami. Obecnie mieszkają w Niemczech, gdzie znaleźli ratunek, bo tutaj w Polsce nie mogli liczyć na pomoc w refundacji drogiego leczenia. Mimo to potrzeby nadal są, więc apelują o wsparcie. Można przekazać 1 proc. podatku na konto Fundacji Złotowianka (ul. Widokowa 1, 77-400 Złotów) – KRS 0000308316 z dopiskiem „Michał Kowal K/262).
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się