Dzieje sięGłogówKoronawirusWideo

Beata Stachak: szkoły mogą być zamknięte dłużej. Egzaminy na razie nie są zagrożone1 min na czytanie

Na razie egzaminy w szkołach nie są zagrożone. Ale sytuacja zmienia się dynamicznie

W środę (11.03.) zapadał decyzja, że wszystkie szkoły, przedszkola i żłobki w Polsce zostaną zamknięte. Oficjalnie od poniedziałku (16.03.) na dwa tygodnie. Ale do końca tygodnia mogą uczęszczać do nich jeszcze dzieci i młodzież, których rodzice nie znaleźli opieki. Beata Stachak, naczelnik wydziału edukacji i spraw społecznych w miejskim ratuszu, podkreśla, że przepisy dotyczą również szkół prywatnych. Bez wyjątku.

– Premier powiedział wyraźnie – również dotyczy to placówek niepublicznych. Chodzi tutaj o pewną profilaktykę. O to, aby dzieci odizolować – wyjaśnia.

Radoxim 5
Beata Stachak/koronawirus

Beata Stachak, naczelnik wydziału edukacji i spraw społecznych w miejskim ratuszu: szkoły mogą być zamknięte dłużej. Egzaminy na razie nie są zagrożone.CZYTAJ WIĘCEJ:https://myglogow.pl/na-razie-egzaminy-szkolne-i-maturalne-nie-sa-zagrozone-ale-sytuacja-zmienia-sie-dynamicznie/

Opublikowany przez MyGlogow.pl Czwartek, 12 marca 2020

Nie da się jednak ukryć, że 14 dni, to tylko okres przejściowy. A szkoły mogą być zamknięte znacznie dłużej. – Bierzemy pod uwagę taką ewentualność. Na razie organizujemy pracę do 25 marca. Uczniowie wcale nie mają czasu wolnego od nauki. To nie ferie i czas odpoczynku. Nauczyciele będą nauczać przez internet, e-podręczniki i dziennik elektronicznych. Po to, aby dzieci nie miały zaległości w realizacji podstawy programowej –

O swoje egzaminy martwią się absolwenci – co z egzaminami i maturami? – Zgodnie z komunikatem nie jest przewidywana żadna zmiana w kalendarzu roku szkolnego. Ale sytuacja jest dynamiczna. Przybywa osób zarażonych, więc nie wiemy, co będzie – dodaje Stachak.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się