BIZNESStarówkaSerceGłogowa

Na starówce ruszy Pasaż IGI4 min na czytanie

Na starówce ruszy Pasaż Igi 8

Wrócił pomysł otwarcia Pasażu Igi w centrum Starego Miasta. Galerii handlowej w jednej z najładniejszych w Głogowie kamienic. Pellene szuka najemców, którzy chcieliby tu prowadzić kawiarnie, restauracje, sklepy czy biura.

Jest powrót do pomysłu, żeby na najniższych kondygacjach kamienicy przy ul. Długiej i Kotlarskiej powstał Pasaż Igi. Właściciel, firma Pellene Development, reaktywuje pomysł i chce tutaj otworzyć galerię. To jest doskonały moment, gdyż miasto wkrótce obok otworzy Bulwar Nadodrzański, do którego już teraz ciągną ludzie z całego miasta.

– W zeszłym roku zarząd firmy podjął decyzję, że centrum handlowe przy ul. Długiej jednak ruszy – mówi Remigiusz Kapinos z Pellene Development. – Mieliśmy plany, aby otworzyć naszą galerię razem z Bulwarem Nadodrzańskim, z którym galeria sąsiaduje. Nie wyszło przez koronawirusa – tłumaczy. Kto tutaj nie był, kto nie widział, to informujemy, że w tej pięknej kamienicy na dole znajduje się wybudowana kiedyś galeria handlowa, w sumie ma ona 4,5 tysiąca metrów kwadratowych. Na parterze jest 14 lokali, na piętrze podobnie, wielkości od 70 do 540 metrów. Wszystkie są już wykończone, klimatyzowane, są bardzo dobre warunki, aby prowadzić działalność. Jest tutaj bardzo ładnie.

– Szukamy przedsiębiorców, którzy zechcą się związać z naszym centrum Pasaż Igi – mówi Remigiusz Kapinos. Pomysł Pellene był taki, aby w centrum starówki powstał inkubator dla lokalnych przedsiębiorców i aby przyciągnąć tu także firmy z zewnątrz. Warunki są wręcz doskonałe, lokale tylko czekają, a na dodatek obecnie, po ostatnich inwestycjach gminy miejskiej, galeria będzie sąsiadowała z Bulwarem, na który już teraz – choć nie został jeszcze otwarty – przychodzi mnóstwo spacerowiczów z całego miasta. To są ludzie do „zagospodarowania”, którzy zechcą gdzieś posiedzieć, napić się czegoś, zjeść, a także wstąpić na zakupy. Warunki są doskonałe, gdyż zbudowana przed laty galeria ma wyjątkowy klimat. Została bardzo ciekawie zaprojektowana, jest bardzo ładnie oświetlona, także przez okrągłe świetliki w suficie. Są tutaj klimatyczne schody tradycyjne, są schody ruchome, są windy.

Pomysł jest taki, aby na parterze, od strony bulwaru, działały lokale gastronomiczne. Właściciel zapewnia, że każdy lokal może mieć zewnętrzny ogródek od Odry. Na piętrze mogłyby działać lokale handlowe, z ubraniami, obuwiem, usługi beauty czy wellness, a także biura. Przed budynkiem znajduje się duży parking, w sumie mógłby być na 140 miejsc dla samochodów, więc przyszli klienci nie mieliby problemów z parkingiem. Pellene szuka także firmy, która otworzyłaby tu delikatesy. To jest bardzo ciekawy pomysł na ożywienie tego miejsca, na które pomysł już jest, tylko czeka on na ludzi. Pellene szuka partnerów – najemców. Od kilku miesięcy w pasażu trwały prace remontowe, które właśnie się kończą. Obiekt jest już praktycznie całkowicie przygotowany. Obyśmy jak najszybciej mogli tu wybrać na zakupy. 
RED

Oferta jest bardzo atrakcyjna, właściciel wynajmie powierzchnie usługowo – handlowe od 10 zł za mkw. z gwarancją niezmienności tej opłaty przez 24 miesiące od uruchomienia najmowanej powierzchni plus koszty eksploatacyjne.
Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w BIZNES