Dzieje sięFotoGłogów

Na tę chwilę absolwenci liceum i technikum czekali kilka tygodni. Znamy wyniki matur!3 min na czytanie

Automatycznie zapisany szkic 413

Na tę chwilę absolwenci liceum i technikum czekali kilka tygodni. Najpierw był stres związany z egzaminami, teraz z ogłoszeniem wyników. Przecież dobrze zdana matura to przepustka na wymarzone studia.

W powiecie głogowskim maturę w publicznych szkołach zdawało 760 osób z czego wydano 600 świadectw.

Najlepiej wśród publicznych placówek wypadło I Liceum Ogólnokształcące – zdawalność na poziomie 99,3 proc., II LO – 94,0 proc., Zespół Szkół im. Jana Wyżykowskiego 59,4 proc. (liceum) oraz 68,1 proc. (technikum), Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących 71,4 proc. (liceum klasa integracyjna) i 55 proc. (technikum), Zespół Szkół Politechnicznych 86,5 proc., Zespół Szkół Samochodowych i Budowlanych 61,3 proc., Zespół Szkół Przyrodniczych i Branżowych 55,9 proc., Zespół Szkół Ekonomicznych 74,7 proc.

W naszym mieście są jeszcze szkoły prywatne. I mają się czym chwalić. Szkoła Mistrzostwa Sportowego Chrobrego Głogów osiągnęła 100 proc. – Ciężka praca zarówno uczniów, jak i nauczycieli skutkuje. Po raz kolejny łamiemy stereotypy o tym, że nasi sportowcy tylko dobrze kopią piłkę, bo widać, że też świetnie się uczą – mówi nam Grzegorz Jandziak, dyrektor tej szkoły. W Aslanie też zdało 100 proc. uczniów przystępujących do egzaminu.

Byliśmy w I Liceum Ogólnokształcącym, gdzie zdawalność egzaminu wyniosła 99,3 proc.

Justyna Dziadulewicz mówiła, że największą trudność sprawił jej egzamin z języka polskiego. – Natomiast najprostszy okazał się z języka angielskiego. Bardzo lubię języki obce. Cieszę się, że jest już po wszystkim, w końcu koniec – uśmiecha się.

– Trudna była fizyka, a reszta całkiem w porządku. Jestem zadowolona z wyników i nie boję się o to, że nie dostanę się na studia – dodaje Patrycja Stoinska.

Także dyrektorzy szkół żywiołowo reagowali na wyniki. Niektórzy z nich na portalach społecznościowych.

– Wyniki Ekonomika powyżej średniej powiatu i województwa w technikach! Gratuluję absolwentom i nauczycielom, bo rok był szczególnie trudny – komentuje Wojciech Janisio, dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych w Głogowie. Tam wydano 71 świadectw.

Średnia zdawalność w powiecie głogowskim w szkołach publicznych wyniosła: liceum 81,2. proc. (85,5 proc. w woj. dolnośląskim), technikum 71,1 proc. (66 proc.).

RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się