Dzieje sięGłogów

Na ulicy Południowej ciężarówki zrobiły sobie parking. Nic nie widać, trudno przejechać1 min na czytanie

Na ulicy Południowej ciężarówki zrobiły sobie parking. Nic nie widać, trudno przejechać

O problemie zawiadomili nas ci, którzy jeżdżą ul. Południową do pracy. Dotyczy on praktycznie początku tej ulicy na tyłach dawnej Milany. To jest tak zwana dzielnica przemysłowa, nie ma tu domów mieszkalnych, tylko same przedsiębiorstwa i firmy.

W tym miejscu po jednej stronie jezdni parking zrobiły sobie ciężarówki. Czasami parkują tu trzy albo więcej, przez co nic nie widać i trzeba jeździć pod prąd drugą stroną jezdni. Okazuje się, że dla policji to nie jest nowość, podobne zgłoszenia przyjmowała już wielokrotnie. – Temat jest nam znany. Ludzie dzwonią, zgłaszają kierowcy, którzy tamtędy jeżdżą i którym te tiry przeszkadzają, pracownicy znajdujących się w pobliżu firm – mówi Łukasz Szuwikowski z Komendy Powiatowej Policji w Głogowie.

– Nasi policjanci reagują za każdym razem, gdy mamy zgłoszenia lub nawet bez zgłoszeń. Bardzo często zostawiają wezwania celem zgłoszenia się kierowców na komendę policji z powodu nieprawidłowego parkowania. Wielokrotnie ci kierowcy dostali mandaty. Problem się jednak powtarza – wyjaśnia. Jak zapewnia, dyżurny na każde zgłoszenie w tamten rejon będzie reagował, radzi więc za każdym razem dzwonić na numer alarmowy lub zaznaczać to miejsce na internetowej mapie zagrożeń. Może w końcu te ciężarówki przestaną tu stawiać, bo będą mieli dość kar.
RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się